“Rumskie Memy”, czyli Rumia mniej poważnie

Żyjemy w takich czasach, że nikomu już nie trzeba tłumaczyć czym jest “selfie” czy “mem“. Dziś memy towarzyszą nam praktycznie w każdej sferze wirtualnego życia. Ba! Nawet sama nazwa “Tymczasem w Rumi” pochodzi jeszcze z pierwotnych planów na fanpage, kiedy miał on istnieć właśnie jako platforma do publikacji śmiesznych obrazków o naszym mieście. “Tymczasem w…” miało odnosić do słynnych, komiksowych chmurek “Meanwhile in…”, znanych choćby z obrazkowych opowieści o Spidermanie.

Zobacz zakładkę:  O stronie

W dwa lata po uruchomieniu “Tymczasem w Rumi” stworzyłem jej satelitę, czyli Rumskie Memy. To dużo luźniejszy format, który pozwala mi odetchnąć od kolejnych wiadomości o dzikach w Rumi czy polityce. 🙂 Jak mówi motto strony: “Nic na poważnie, prawda?”. Obecnie RM mają ponad 1500 polubień na Facebooku i doczekały się nawet własnej serii:  “Czego nie mówią rumianie”.

Nie chcę zabrzmieć tutaj jak bufon, ale zaryzykuje stwierdzenie, że 90% memów o Rumi, które krążą po internecie, pochodzi właśnie z Tymczasem w Rumi i Rumskich Memów. 🙂

Podziel się wiadomością ze znajomymi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

99 − = 97