Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.
wlamywacz, rumia

Jak dobrze mieć sąsiada! Włamywacz ujęty na gorącym uczynku.

W minioną sobotę (16 marca) strażnicy miejscy ujęli włamywacza, który próbował okraść dom jednorodzinny przy ul. Słonecznej.

W sobotę około godziny 20:35 jeden z mieszkańców ul. Słonecznej w Rumi zgłosił policji podejrzenie włamania do sąsiadów. Przekonało go do tego palące się światło w jednym z pokojów, mimo nieobecności właścicieli mieszkania. Na miejsce udali się w pierwszej kolejności strażnicy miejscy, którzy ujęli mężczyznę na gorącym uczynku i przekazali w ręce policji.

Powyższe zdarzenie pokazuje, że systemy alarmowe, fotopułapki, dodatkowe zamki to dobre zabezpieczenia mieszkania czy domu przed włamaniem, ale równie ważny jest życzliwy sąsiad, który przypilnuje domostwa podczas naszej nieobecności.

Zobacz: Magazyn narkotykowy na terenie Rumi

Policjanci przypominają, że złodzieje skorzystają z każdej okazji i wykorzystają każde wytłumaczenie, by dopiąć celu. Zauważeni przez sąsiadów powiedzą na przykład, że są z rodziny i przyszli podlać kwiaty pod nieobecność domowników. Dlatego im szybciej sąsiad zauważy i zaalarmuje, że coś go niepokoi, tym szybciej policjanci zareagują. Bardzo często to od rozmów z sąsiadami funkcjonariusze zaczynają zbieranie informacji o włamaniach i kradzieżach.

opracował: Paweł Jałoszewski, źródło: Straż Miejska w Rumi, gazeta.policja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 3 = 2