sobota, 19 czerwca, 2021

Dla mieszkańca, Dzieje się w Rumi

Czysta Rumia po raz czwarty!

Zestawy gadżetów, pokazy naukowe, laserowy paintball, konkursy, animacje i dmuchańce – wszystko to 8 czerwca (w sobotę) będzie czekać na ecobohaterów, czyli uczestników „Czystej Rumi”. Akcja polega na wspólnym sprzątaniu miasta, a jej zwieńczeniem jest ekologiczny festyn.

Czas na wiosenno-letnie porządki w mieście! Mieszkańcy i przedstawiciele lokalnej władzy po raz kolejny wspólnie wysprzątają Rumię! Na wszystkich ekobohaterów czekają zestawy gadżetów, pokazy naukowe, laserowy paintball, konkursy, animacje i dmuchańce. 🙂


8 czerwca (sobota) na potrzeby akcji “Czysta Rumia 2019” miasto zostanie podzielone na sektory, a każdy z nich znajdzie się pod opieką odpowiedniego koordynatora. To właśnie koordynatorzy będą wręczać wolontariuszom specjalnie oznaczone worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki, niezbędne do posprzątania miasta.

Worki, które zostaną podczas akcji wypełnione śmieciami, uczestnicy będą mogli wrzucać do przygotowanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi pojemników, a także pozostawiać w obrębie wyznaczonych skrzyżowań.

Po uporządkowaniu miejskiej przestrzeni każdy wolontariusz otrzyma opaskę uprawniającą do odbioru nagrody oraz skorzystania z atrakcji dostępnych podczas festynu. Stanowiąca zwieńczenie akcji impreza odbędzie się w parku Żelewskiego.

Czysta Rumia 2019 – program imprezy (8 czerwca 2019):

  • 10:00 – 13:00 – sprzątamy wyznaczone sektory Rumi,
  • 16:00 – 18:00 – bawimy się na festynie ekologicznym w parku przy ul. Filtrowej

Na miejscu czekają atrakcje dla każdego: zabawy z Tag Arena, pokazy naukowe z EduFun, animacje, konkursy, niespodzianki, dmuchańce i inne ekozabawy!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

52 − 44 =