Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Autor: Paweł Jałoszewski.

Uwaga! Wzmożone kontrole trzeźwości na Pomorzu!

W najbliższy czwartek (6 czerwca) pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Alkohol i Narkotyki”. Celem działań jest m.in. eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości .W najbliższy czwartek (6 czerwca) na drogach naszego województwa należy spodziewać się wzmożonych kontroli trzeźwości. Pomorscy mundurowi przeprowadzą działania „Alkohol i Narkotyki”, których celem jest:

  • eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu,
  • zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierujących,
  • uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Każdy zatrzymany do kontroli kierujący zostanie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeżeli zachowanie kierującego będzie wskazywało, że może być pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, zostanie przeprowadzony test na zawartość narkotyków w organizmie.

Jak rozpoznać osobę która zażywała narkotyki?

Nerwowe, niekontrolowane ruchy, senność, nadpobudliwość, słowotok, źrenice nienaturalnie reagujące na światło, problem z koordynacją, niespójne, bełkotliwe wypowiadanie się. 

Jakie są konsekwencje kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków?

Zatrzymane prawo jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara pieniężna, pozbawienie wolności, często utrata pracy, rozprawa sądowa i brak możliwości uzyskania zaświadczenia o niekaralności, które jest coraz częściej wymagane przez pracodawców.

źródło: Informacja prasowa KWP Gdańsk


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 46 = 47