czwartek, 13 maja, 2021

Dla mieszkańca, Dzieje się w Rumi, Wiadomości

Światła na skrzyżowaniu Starowiejska-Wybickiego-Roszczynialskiego już działają!

rumia sygnalizacja swietlna starowiejska wybickiego roszczynialskiego uruchomienie tymczasem w rumi

Chciałoby się powiedzieć: nareszcie! Na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej, Roszczynialskiego i Wybickiego w końcu działa sygnalizacja świetlna! Jeśli dobrze liczę, od oficjalnego oddania trasy do ruchu minęło prawie 45 dni.Po kilku tygodniach od zakończenia prac związanych z przebudową skrzyżowania ulic Starowiejskiej, Wybickiego i Roszczynialskiego, na reszcie została tam włączona sygnalizacja świetlna!

Przepraszamy za dotychczasowe niedogodności i jednocześnie zapewniamy, że wszystkie strony powiązane z tą inwestycją – czyli Energa SA, Zarząd Dróg Wojewódzkich, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i miasto Rumia – starały się jak najszybciej uporać z tym problemem.” – czytamy w komunikacie z Urzędu Miasta Rumi.

Przebudowa skrzyżowania ul. Starowiejskiej i Wybickiego w Rumi zakończyła się 18 października 2019 roku. W momencie ponownego uruchomienia ruchu, nadal nie działał na nim jednak jeden z kluczowych punktów remontu: sygnalizacja świetlna. Powodem niedziałającej sygnalizacji było, jak tłumaczyli urzędnicy i przewodniczący Rady Miejskiej Ariel Sinicki, oczekiwanie na wykonanie przyłączenia do sieci elektroenergetycznej przez firmę Energa.

– Miasto zrealizowało tę inwestycję razem z właścicielem drogi, czyli “województwem”, które prowadziło inwestycję. Złożyli oni, już w lutym (a więc prawie pół roku przed rozstrzygnięciem przetargu), wniosek do Energii o wykonanie przyłącza. Energa, według prawa, ma 14 miesięcy na jego wykonanie – odpowiadał Ariel Sinicki, zapytany na Facebooku przez jednego z mieszkańców.

O sprawie pisałem we wpisie: Kiedy zostaną uruchomione światła na skrzyżowaniu Starowiejska-Wybickiego-Roszczynialskiego? z 6 listopada.

zdjęcie tytułowe: Urząd Miasta Rumi

Więcej:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

52 + = 57