Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.
tymczasem-w-rumi-rumskie-spotkania-muzyczne5

Koncert Świąteczno-Noworoczny w Rumi. Zobacz zdjęcia!

Koncert Świąteczno – Noworoczny w Rumi za nami! Najlepsi z polskich artystów operowych zaprezentowali publiczności najpiękniejsze polskie kolędy oraz znane na całym świecie piosenki świąteczne. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu “Rumskie Spotkania Muzyczne”. Takich wydarzeń potrzebujemy jeszcze więcej w Rumi. 🙂Koncert Świąteczno-Noworoczny w Rumi odbył się 5 stycznia 2020 roku o godz. 19:00 w Parafii Św.Józefa i Judy Tadeusza w Rumi. Podczas wydarzenia mieliśmy okazję usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy m.in. “Wśród nocnej ciszy” , “Przybieżeli do Betlejem”, “Pójdźmy wszyscy do stajenki ” oraz znane na całym świecie piosenki świąteczne m.in. “White Christmas”, “Let it snow”  oraz “Winter wonderland”, a także przeboje musicalowe m.in. “I Don’t Know How to Love Him” z musicalu “Jesus Christ Superstar” czy “Śnić sen” z musicalu Człowiek z La Manchy”.Tego specjalnego wieczoru w Rumi zaprezentowali się artyści odnoszący sukcesy artystyczne w Polsce jak i poza granicami naszego kraju, a także artyści, którzy na stałe współpracują  m.in. z Operą Bałtycką, Filharmonią Bałtycką oraz Operą Krakowską. Podczas koncertu zaśpiewają: Sonia Warzyńska – Dettlaff – sopran, Agata Flondro – mezzosopran, Kamil Pękala – baryton. Wystąpią także artyści związani z miastem Rumia: Zespół Śpiewaczy Św. Cecylia oraz Chór dziecięcy z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej, pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego. Wszystkim wykonawcom towarzyszyli instrumentaliści: pianista Łukasz Jankowski, klarnecista Dawid Głowacki oraz perkusista Tomasz Skrętkowski.

fot. Paweł Jałoszewski
fot. Paweł Jałoszewski
fot. Paweł Jałoszewski

Dyrektorem artystycznym wydarzenia był Marek Gerwatowski, rodowity rumianin i artysta opery, który po raz kolejny wcielił się także w rolę prowadzącego. Jak podkreśla, to wyjątkowe muzyczne wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu wielu wspaniałych ludzi. 

Marek Gerwatowski, dyrektor artystyczny Koncertu Świąteczno-Noworocznego w Rumi i Rumskich Spotkań Muzycznych. (fot. Paweł Jałoszewski)

Organizatorami koncertu było Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Parafia Św.Józefa i Judy Tadeusza w Rumi, Stowarzyszenie Zespół Śpiewaczy św. Cecylia z Rumi oraz Rumskie Spotkania Muzyczne. Wsparcia jako sponsorzy udzielili OPEC Gdynia, PEWIK Gdynia, Port Rumia – Centrum Handlowe Auchan.  Partnerami koncertu był Urząd Miasta Rumi, Miejski Dom Kultury w Rumi oraz MOSIR Rumia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =