Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Autor: Paweł Jałoszewski.
rumia futsal lo nr 1

“Książeta” futsalu. O jedną bramkę od złotego medalu!

Uczniowie LO nr 1 w Rumi wracają ze srebrnym medalem z Powiatowej Licealiady Futsalu Chłopców!Pod koniec stycznia (29-30.01.2020 r.) na obiektach PZS nr 4 w Wejherowie, odbyła się Powiatowa Licealiada Futsalu Chłopców. Jak chwalą się organizatorzy, to była rekordowa edycja turnieju. W rywalizacji wzięło udział ponad 120 zawodników z całego Powiatu Wejherowskiego, podzielonych na 10 zespołów.

Przebieg turnieju

(fot. Bartłomiej Woźniak / PZPOW w Wejherowie)

Faza grupowa

Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Rumi swoje rozgrywki rozpoczęła w grupie B, gdzie zmierzyła się kolejno z sąsiednimi „Salezjanami” z Rumi (2-2), z „Sobieskim” z Wejherowa (0-0), z NSR Wejherowo (4-1) oraz gospodarzami czyli „Samochodówką” (1-0). Bilans grupowy “Książąt” to dwa zwycięstwa i dwa mecze remisowe, dorobek 8 pkt, bilans bramkowy 7 – 3.

Faza pucharowa

W półfinale “jedynka” zmierzyła się z „Budowlanką” Wejherowo. Po fantastycznym spotkaniu i pięknych golach, rumianie wygrali 2-1 i awansowali do finału turnieju, w którym czekał już na nich Powiatowy Zespół Szkół w Redzie.

Gdy po wyrównanym, pełnym emocji spotkaniu wszyscy na widowni czekali już na rzuty karne, licealiści stracili bramkę w końcówce meczu i ostatecznie przegrali 0:1, zajmując drugie miejsce. Dla drużyny z Redy jest to pierwszy w historii tytuł Mistrza Powiatu w Fustalu Chłopców. Powiatowa Licealiada Futsalu Chłopców. Wyniki:

(fot. Bartłomiej Woźniak / PZPOW w Wejherowie)

I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół w Redzie (Patryk Kozłowski, Dawid Mielke, Mateusz Chmura, Szymon Aranowski, Mateusz Fahl, Alex Pałkowski, Tomasz Bigott, Jakub Majzon – Wójtowicz, Mikołaj Nastały, Daniel Kwidziński, Piotr Miotk, Patryk Starba, opiekun drużyny – Wojciech Saczewski)

II miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi
III miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie
IV miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie
V miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie
VI miejsce – Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie
VII miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi
VIII miejsce – Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Rumi
IX miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
X miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie

Trener Sobiesław Przybylski: “To ogromny sukces”

Zadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie kryje trener Sobiesław Przybylski, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w “jedynce”.

Drugi z rzędu „srebrny” medal to ogromny sukces naszych chłopców. Warto nadmienić, że w ciągu ostatnich dwóch lat, nasza reprezentacja przegrała tylko jeden mecz, lecz to nie dało dwa razy upragnionego złota. Nasi chłopcy pokazali wolę walki, charakter prawdziwego sportowca i duże umiejętności. Dziękuję bardzo za emocje do samego końca – skomentował po turnieju trener.

Skład reprezentacji Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Rumi: Drozdowicz Aleksander, Fornalik Jakub, Hirsz Radosław, Krefft Jakub, Lemański Hubert, Mallek Mateusz, Mycio Miłosz, Niedźwiecki Bartosz, Pietruszkiewicz Jakub, Sawicki Damian, Tabaszewski Krzysztof. Trener: Sobiesław Przybylski.

(Swój wpis opracowałem na podstawie materiałów: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie, I LO w Rumi – profil sportowy. Zdjęcia: Bartłomiej Woźniak / Sobiesław Przybylski)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

22 − = 16