Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.
rumia koncert piaf stacja kultura biblioteka rumia wydarzenia tymczasem w rumi

Koncert “Piaf po polsku” w Rumi. Występ zakończyła burza oklasków!

Za nami walentynkowe rendez-vous z piosenkami Edith Piaf! Autorskie interpretacje w wykonaniu Doroty Lulki, akordeonisty Pawła Nowaka oraz kontrabasisty Macieja Sadowskiego przyciągnęły tłumy do Stacji Kultura w Rumi.Piaf po polsku” to koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi i Wojciecha Młynarskiego.

Niepowtarzalny klimat koncertu zbudował fascynujący głos wokalistki, subtelne aranżacje utworów, wirtuozeria akordeonu, a przede wszystkim wysokiej próby interpretacje aktorskie Doroty Lulki, grającej tytułową rolę w kultowym, gdyńskim spektaklu Piaf. W czasie koncertu wybrzmiały uwielbiane przez publiczność piosenki takie jak: Milord, Padam czy Niczego nie żałuję. Występ w rumskiej bibliotece był jednocześnie okazją do wysłuchania mniej znanych utworów z repertuaru paryskiego wróbelka, które pojawiają się na wydanej niedawno płycie Piaf po polsku 2.

Koncert zakończył się gorącymi owacjami na stojąco, wspólnym śpiewem i niekończącymi się podziękowaniami i zachwytami publiczności. Oczarowani słuchacze mieli również okazję, by zakupić płyty i zdobyć autografy artystów.

Koncert “Piaf po Polsku” w Rumi. Wystąpili: Dorota Lulka – śpiew, Paweł A. Nowak – akordeon, Maciej Sadowski – kontrabas. Stacja Kultura, 12.02.2020 r. (fot. Aga Doborzyńska)

Zobacz więcej:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

64 + = 74