Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.
policja koronawirus oszusci szczepionka

Koronawirus – uwaga na oszustów!

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują usługi mierzenia temperatury ciała i szczepionki mające uchronić przed zachorowaniem na Covid-19.Jak się okazuje, takie oferty zostały złożone telefonicznie dwóm starszym kobietom ze Słupska, które o sytuacji niezwłocznie zawiadomiły Policję.

Słupscy policjanci ustalili, że dwie seniorki ze Słupska otrzymały telefoniczne propozycje zakupu szczepionki przeciw koronawirusowi oraz ofertę mierzenia ciśnienia i temperatury ciała. Kobiety nie dały się zwieźć oszustom i nie uwierzyły w ich „uczciwość”. Ich czujność i zdecydowana reakcja uchroniły seniorki przed utratą oszczędności czy kosztownych przedmiotów. Policjanci po raz kolejny przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania i o konieczności informowania mundurowych o każdym podobnym przypadku.

Przestępcy, wykorzystując obawę i niepewność związaną z pandemią koronawirusa, chcą wyłudzić pieniądze. W tym celu wciąż modyfikują swoje metody i wykorzystują zaufanie głównie osób starszych do przedsiębiorców czy instytucji składających propozycje udzielenia rzekomej pomocy i wsparcia. Nie pozwólmy, by tym razem oszuści wykorzystali obecnie panującą sytuację i doprowadzili do utraty wartościowych przedmiotów czy pieniędzy – apelują funkcjonariusze.

źródło: pomorska.policja.gov.pl

Zobacz:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 7 = 14