Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.
mks orkan rumia, gedania gdańsk, piłka nożna, rumia, janowo, oks, sport rumia, pomorze

To już koniec sezonu dla Orkana Rumia i OKSu Janowo

MKS Orkan Rumia i OKS Janowo kończą rozgrywki piłkarskie w sezonie 2019/2020. Sytuacja epidemiczna w kraju wyklucza bezpieczne i sprawne przeprowadzenie rundy rewanżowej.


Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej obradowali w czwartek (7 maja) w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po przeprowadzonych konsultacjach, działacze zadecydowali o zakończeniu sezonu 2019/2020 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach seniorskich oraz wszystkich rozgrywkach młodzieżowych. Oznacza to, że na murawie nie zobaczymy już w tym sezonie rumskich drużyn: MKS Orkanu Rumia (V liga) i OKSu Janowo (Klasa A).

​Zostają zachowane zasady awansów zgodnie z regulaminem rozgrywek. Zrezygnowano ze spadków, co jest niewątpliwie dobrą wiadomością dla Orkana, który przez wstrzymaniem sezonu zajmował 15. (przedostatnie) miejsce w tabeli V ligi (klasa okręgowa, grupa 1) . Wydaje mi się, że decyzja PZPNu nie ucieszy z kolei OKSu Janowo, który kończy marsz ku okręgówce na 3. miejscu tabeli grupy 1 A klasy. Do zajęcia drugiej lokaty, premiowanej awansem, żółto-czarnym zabrakło…dwóch punktów.

Kluby z III ligi na decyzję muszą poczekać do 12 maja (decyzję podejmie Zarząd PZPN). Szczegółowy komunikat zostanie zamieszczony 15 maja, po obradach Zarządu Pomorskiego ZPN. 

Zobacz:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 2 = 8