Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.

ZKM Gdynia przywraca “szkolne” rozkłady jazdy autobusów

Od poniedziałku, 11 maja 2020 r. w gdyńskiej komunikacji miejskiej przywrócone zostają – od poniedziałku do piątku – rozkłady jazdy ważne w dni powszednie w okresie nauki szkolnej.Wyjatek stanowią jedynie linie typowo szkolne: 244 (w Sopocie) i 265 (w gminie Kosakowo), które nie będą funkcjonować. Do odwołania nie będą funkcjonować także linie: F (do Terminalu Promowego), G (do zoo) oraz 326, 383 i N65.

Na wszystkich pozostałych liniach przewoźnik zdecydował się uruchomić maksymalną liczbę kursów, jakie są zawarte w rozkładach jazdy obowiązujących w okresie nauki szkolnej. Linie autobusowe i trolejbusowe do tej pory zawieszone: 20, 213034103121134163209 zostają uruchomione i będą funkcjonować zgodnie ze stałymi rozkładami jazdy.

W godzinach szczytów przewozowych nadal funkcjonować będą bisy, czyli kursy wykonywane jednocześnie przez 2 autobusy i/lub trolejbusy, ale ze względu na maksymalne zaangażowanie taboru, liczba takich kursów zmniejszy się.

– Liczymy, że wkrótce zmienione zostaną zasady ograniczające liczbę dostępnych miejsc w pojazdach komunikacji miejskiej. Do tego czasu zachęcamy Państwa do korzystania z przesiadek i wybierania linii o mniejszych napełnieniach – czytamy w komunikacie ZKM Gdynia.

(na podstawie komunikatu zkmgdynia.pl)

Zobacz:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 67 = 74