Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.
zamkniecie ronda armii krajowej w rumi

Zamknięcie ronda Armii Krajowej- zmiany w ruchu!

Urząd Miasta poinformował dziś o zamknięciu ronda Armii Krajowej w Rumi, planowanym od 18 maja (poniedziałek).Od momentu zamknięcia ronda Armii Krajowej, ulice Ceynowy oraz Żwirki i Wigury będą tymczasowo nieprzejezdne. Objazd możliwy będzie ulicą Starowiejską. Utrudnienia potrwają najprawdopodobniej do 30 maja.

Zaproponowany wariant tymczasowej organizacji ruchu pozwoli na szybsze przeprowadzenie niezbędnych robót drogowych i ponowne otwarcie ulic. Stopniowe zamykanie poszczególnych fragmentów ulic nie tylko zagrażałoby bezpieczeństwu kierowców, ale i znacząco wydłużyłoby okresowe utrudnienia w ruchu drogowym – tłumaczy miasto.

O tym, jak zmiany i zamknięcie ronda Armii Krajowej w Rumi miałoby wyglądać w praktyce możecie zobaczyć na grafice przygotowanej przez magistrat:

Zamknięcie ronda Armii Krajowej w Rumi. (źródło: Urząd Miasta Rumi)

Kolejne zmiany w kursowaniu linii 85 (ZKM Gdynia)

W związku z kolejnym etapem remontu ul. Żwirki i Wigury, od 18 do 31 maja zmieniona zostaje trasa autobusu linii 85– także w kierunku Rumi Partyzantów. Od przystanku Żeromskiego 02 do przystanku Okrzei 04 trasa autobusu linii 85 poprowadzona zostaje ul. Starowiejską, Kosynierów i Tysiąclecia. Na trasie objazdu obowiązuje przystanek tymczasowy Rondo Jana Pawła II 90 zlokalizowany przy ul. Starowiejskiej, przed rondem Jana Pawła II.

Wcześniejsze zmiany w organizacji ruchu i komunikacji autobusów możecie przeczytać we wpisie z 4 marca: Remont Żwirki i Wigury w Rumi. Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji autobusów.

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Zobacz:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 5 = 5