Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Autor: Paweł Jałoszewski.

Ścieżki rowerowe w Rumi (Problemy mieszkańców)Ścieżki rowerowe w Rumi – problem mieszkanki

Poniżej zamieszczam wiadomość od mieszkanki Rumi, Pani Anny. Otrzymałem ją na fanpage’u Tymczasem w Rumi, w dn. 28.05.2020 r., a propos jednego z poprzednich wpisów dotyczącego potrącenia pieszej w Rumi przez rowerzystę (kliknij, aby przeczytać).

Chce zwrócić uwagę, że ścieżki rowerowe w Rumi to jakaś nawet nie pomyłka tylko KATASTROFA! Jest masa chodników, które UDAJĄ ŚCIEŻKI ROWEROWE (są wyłożone czerwona kostka), ale ścieżkami nie są. Do tego dochodzi fakt, że część rowerzystów to przygłupy, którym wystarczy kolor nawierzchni i nie patrzą już na inne oznakowanie (ani poziome ani pionowe).

Sama zostałam na czymś takim potrącona, aż się wywróciłam. Nic się nie stało poza zniszczonym ciuchem i pobitymi zakupami. Rowerzysta (pan ok. 30-tki) jeszcze z r… do mnie wyskoczył i pojechał sobie. Do dziś żałuję, że nie zasądziłam w jego rower solidnego kopa, robiąc mu ósemkę z koła. Przynajmniej nie odjechałby bezkarnie! Sytuacja miała miejsce właśnie na takim czerwonym chodniku, tuż obok parkingu Biedronki na ul. Starowiejskiej w Rumi. Pozdrawiam w tym miejscu zarządcę miasta- od lat nic się nie dzieje, aby ucywilizować chodniki/ścieżki rowerowe w centrum miasta!”

(wiadomość od czytelniczki, Pani Anny)

A co Wy uważacie o poruszonym problemie? Czy Pani Anna ma rację? Dajcie znać w komentarzach!

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 4 = 12

Komentarz do “Ścieżki rowerowe w Rumi (Problemy mieszkańców)”

  • Avatar