Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.

Plac zabaw jest dla dzieci – pamiętacie? :)

W niedawno otwartym placu zabaw w parku przy ul. Filtrowej pojawiają się pierwsze uszkodzenia.Modernizacja placu zabaw w Janowie w parku przy ul. Filtrowej została przeprowadzona w 2019 roku i obejmowała wymianę przyrządów na nowoczesne, bezpieczne i dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Dla nich, nowe urządzenia to przede wszystkim komfortowa zabawa oraz okazja do spędzenia czasu z rówieśnikami. Nie mówiąc o tym, że rozwijają swoją sprawność fizyczną (i umysłową) Atrakcyjny plac zabaw w janowskim parku jest naszą wspólną sprawą.

Tym bardziej szkoda, że pojawiają się sygnały o pierwszych uszkodzeniach. W minionym tygodniu uszkodzono trampolinę dla dzieci (na zdjęciu). Usterka została zgłoszona do urzędu miasta i zabezpieczona taśmą ostrzegawczą przez Straż Miejską.

fot. Straż Miejska w Rumi

Hej. Trampolina nie jest dla dorosłych, tylko dla dzieci. Mam prośbę: nie uszkadzajcie placu zabaw przy ul. Filtrowej. Zachowajcie wszystkie urządzenia w nienaruszonym stanie. Inaczej dzieciaki znowu będą brać kąpiele w pobliskiej fontannie pełnej monotlenku diwodoru. :(((

Aktualizacja, 1.07.2020, godz. 9:10:

Skontaktowała się ze mną firma Green Poland, czyli wykonawca placu zabaw.

“Nasz producent urządzenia po dokonanej ocenie uszkodzeń stwierdził celowe działanie polegające na przecięciu linki stalowej brzeszczotem. Najprawdopodobniej do wnętrza trampoliny po obwodzie wpadł jakiś przedmiot np. telefon, klucze i ktoś usilnie próbował go wyciągnąć.
Każda z kilkunastu linek stalowych ma wytrzymałość po 1 tonie. Nie ma fizycznej możliwości samoistnego zerwania się linki nawet pod kilkoma jednocześnie skaczącymi osobami. W ciągu 7 dni siatka trampoliny zostanie ponownie zainstalowana.”

Zobacz: Uwaga! W miejskich fontannach wykryto monotlenek diwodoru!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 4 = 3