poniedziałek, 26 lipca, 2021

Dla mieszkańca, Rumia Kryminalnie, Wiadomości

Oszuści znaleźli kolejny sposób. 84-latka okradziona.

oszusci rumia reda wejherowo starsze osoby dziadek babcia policja metoda na pielegniarke

Policjanci po raz kolejny ostrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od seniorów. W poniedziałek w ten sposób okradziono 84- latkę mieszkankę Wejherowa. Tym razem złodzieje podszyli się pod pielęgniarkę z lokalnej przychodni.W poniedziałek (20 lipca) do mieszkania 84- letniej mieszkanki Wejherowa przyszła kobieta podając się za pielęgniarkę z przychodni lekarskiej. Poinformowała, że w związku z chorobą, seniorce należą się pieniądze i paczki.

W trakcie rozmowy „fałszywa pielęgniarka” ustaliła, gdzie w mieszkaniu seniorki znajduje się gotówka. Następnie namówiła kobietę do opuszczenia domu i udania się po paczki z Niemiec, które rozdawane są w pobliskiej parafii. Po opuszczeniu mieszkania, oszustka nakazała kobiecie oczekiwać przed blokiem, a sama odeszła. W tym czasie do mieszkania 84-latki prawdopodobnie weszła kolejna osoba, która dokonała kradzieży ponad 12 tysięcy złotych schowanych w woreczku oraz w portfelu.

Policja: “Apelujemy o czujność i rozwagę”

Wejherowscy policjanci w swoim najnowszym komunikacie po raz kolejny przestrzegają przed oszustami podającymi się za fałszywych pracowników wszelkich instytucji.

W trosce o bezpieczeństwo zwłaszcza osób starszych apelujemy o czujność i rozwagę, które mogą uchronić przed konsekwencjami poważnych strat finansowych. Pod żadnym pozorem nie zapraszamy do domu obcych osób i nie zostawiamy ich w żadnym pomieszczeniu naszego mieszkania bez czujnej obserwacji i nadzoru – instruują policjanci.

Każdy kto zetknie się z opisanym wyżej sposobem działania przestępców powinien powiadomić o tym natychmiast Policję dzwoniąc pod numer 112.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.