Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.
piotr biankowski oksywie hel plywanie

Z Oksywia wpław na Hel. Rumianin potrafi!

Mieszkaniec Rumi Piotr Biankowski, specjalista od lodowego pływania, przepłynął Zatokę Pucką wpław z Gdyni do Helu. W 18-kilometrowej przeprawie z Oksywia na cypel helski Piotrowi Biankowskiemu towarzyszyła Wiktoria Lewandowska.Mieszkaniec Rumi Piotr Biankowski oraz Wiktoria Lewandowska podjęli się wyzwania w niedzielę (19 lipca). Pływacy wystartowali o godzinie 5:27, a zakończyli wyprawę około 11:30. Przy temperaturze wody wynoszącej tego dnia 19 stopni Celsjusza i “przyjemnej” temperaturze powietrza (24 stopni), nie było konieczne użycie neopranowych pianek.

Z łodzi asekurującej pływaków wspierali: Beata Zwolińska i Mateusz Pawełkiewicz. W przypadku tak długich przepłynięć kluczowe jest bowiem odżywianie, a wychodzenie na łódkę czy nawet jej dotykanie jest niedozwolone.

Piotr Biankowski i Wiktoria Lewandowska. Pływacy przepłynęli wpław z Gdyni na Hel. (Fot. Sikorafoto)

Co dalej? Czas na kanał La Manche!

Wyprawa była elementem przygotowań do przepłynięcia kanału La Manche oraz maratonu pływackiego, który odbędzie się 6 września tego roku w Alpach – Wörthersee Swim Austria.

Więcej historii i sukcesów mieszkańców Rumi znajdziecie w kategorii Sukcesy mieszkańców Rumi / Rumska Aleja Gwiazd.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 11 = 17