Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.
pozar rumia 2020 maczka pustostan straz pozarna dym tymczasemwrumi

Pożar w Rumi. Palił się pustostan.

W niedzielę (16 sierpnia) wybuch pożar na terenie pustostanu przy ul. Generała Stanisława Maczka w Rumi.W niedzielę (16 sierpnia) otrzymałem od Was kilkanaście wiadomości o pożarze na terenie Rumi. Szczegóły zdarzenia możemy poznać dzięki relacji Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie. O godzinie 23:09 lokalni strażacy zostali wezwani na ul. Generała Stanisława Maczka. Jak się okazało, na miejscu doszło do pożaru poddasza w opuszczonym budynku mieszkalnym.

pozar rumia 2020 maczka pustostan straz pozarna dym tymczasemwrumi
Pożar pustostanu w Rumi. (fot. Ariel, zdjęcie od czytelnika)

Po opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania i prac rozbiórkowych. Konieczne było częściowe rozebranie konstrukcji dachu celem wykrycia i usunięcia wszelkich zarzewi płomieni. Działania prowadzono także z użyciem podnośnika hydraulicznego – relacjonuje OSP Reda.

Strażacy zakończyli swoją pracę po ponad dwóch godzinach. W akcji wzięły udział zastępy z jednostek w Rumi, Redy, Wejherowa oraz Gdyni.

Wczoraj, o godzinie 23:09 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru poddasza pustostanu w Rumi przy ulicy Generała Stanisława…

Geplaatst door Ochotnicza Straż Pożarna w Redzie op Maandag 17 augustus 2020

Zdjęcie tytułowe otrzymałem od czytelnika bloga, Ariela. Dziękuję!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

66 + = 68