Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.

Co buduje się w Rumi? Sprawdź trwające budowy i inwestycje!

“Czy wiadomo coś o…”, “A co z…”, “Co dzieje się z…”. Pytania o inwestycje w Rumi to znaczna część wiadomości prywatnych i komentarzy od czytelników bloga. Odpowiedzi na część z nich znajdziecie poniżej! 😉Budowa węzła integracyjnego w Rumi Janowie

Myślę, że mogę spokojnie zaryzykować i stwierdzić, że obecny rok upływa w Rumi pod znakiem budowy węzła integracyjnego w Janowie. Sami urzędnicy określają inwestycję jako “epokową i historyczną”. Jej celem jest połączenie dwóch części miasta i rozładowanie ruchu na drodze krajowej numer sześć.

Szczegóły:

wezel rumia janowo tunel w janowie inwestycje rumia tymczasem w rumi 2
Budowa węzła integracyjnego w Rumi Janowie (fot. Urząd Miasta Rumi)

Budowa ul. Kazimierskiej

 • Trwają odbiory robót budowalnych. Zgodnie z założeniami droga zostanie oddana do użytku jeszcze we wrześniu tego roku.
 • Zakończenie tego zadania i oddanie ul. Kazimierskiej do użytku to dla nas ogromna radość, ale też moment, dzięki któremu dalej skutecznie możemy rozwijać i promować tereny inwestycyjne w Rumi” – mówi Agnieszka Rodak, prezes Rumia Invest Park.
 • Sprawdź szczegóły na temat ul. Kazimierskiej. Kliknij, aby przejść.
Budowa ul. Kazimierskiej w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)

Rewitalizacja Zagórza

 • Nadal postępują prace ziemne polegające na remoncie sieci wodociągowych. Trwa też przebudowa sieci gazowej oraz teletechnicznej. Równolegle budowane są chodniki wzdłuż ulic, a miejsca postojowe na osiedlu Zagórze są utwardzane.
 • Na wrzesień zaplanowane zostało również rozpoczęcie prac przy ul. Sabata – budowa chodnika i ścieżki rowerowej wraz z zatokami autobusowymi.
 • Sprawdź szczegóły na temat rewitalizacji Zagórza. Kliknij, aby przejść.
Rewitalizacja Zagórza (fot. Urząd Miasta Rumi)


Budowa ul. Konopnickiej

 • Trwają prace związane z budową układu drogowego – chodników, zatok postojowych, nawierzchni jezdni oraz elementów bezpieczeństwa na całym odcinku ul. Konopnickiej.
 • Sprawdź szczegóły na temat budowy ul. Konopnickiej. Kliknij, aby przejść.
Budowa ul. Konopnickiej (fot. Urząd Miasta Rumi)

Budowa ul. Pomorskiej

 • Budowa ulicy, chodników i ścieżki rowerowej została zakończona. W najbliższych dniach zostanie zwołany odbiór robót przez inwestora – Zarząd Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego. Niedługo rozpocznie się druga część inwestycji polegająca na budowie sygnalizacji świetlnej przy Lidlu oraz specjalnego oświetlenia przejść dla pieszych.
 • Inwestycja jest realizowana wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie ze środków zdobytych z Funduszu Dróg Samorządowych.
 • Sprawdź szczegóły na temat ulicy Pomorskiej. Kliknij, aby przejść.
Remont ul. Pomorskiej w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)

Przebudowa ul. Żwirki i Wigury

 • Trwa montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego – progów zwalniających oraz inteligentnych przejść dla pieszych w rejonie „dojścia do szkoły”, czyli skrzyżowania ul. Żwirki i Wigury z ul. Sienkiewicza i Okrężną oraz ul. Ceynowy z ul. Sienkiewicza.
 • Inwestycja jest realizowana ze środków zewnętrznych.
Przebudowa ul. Żwirki i Wigury (fot. Urząd Miasta Rumi)


Budowa ul. Żeglarzy

 • Trwają prace organizacyjne i przygotowawcze. Wykonawca planuje rozpoczęcie zasadniczych robót jeszcze we wrześniu.
 • Środki finansowe na realizację tego zadania przeznaczy firma Domapart, spółka PEWIK Gdynia oraz Urząd Miasta Rumi.
Ulica Żeglarzy w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)

Budowa boiska przy ul. Kostki Napierskiego

 • Boisko jest praktycznie gotowe, obecnie usuwane są ostatnie usterki. W ramach inwestycji powstała nowa nawierzchnia, bramki, piłkochwyty sznurkowe oraz chodnik wokół boiska. Przy boisku, od strony ul. Baczyńskiego, ustawiono słupki betonowe, które oddzielają teren rekreacyjny od ulicy, oraz wyprofilowano zagłębienie odprowadzające nadmiar wód opadowych. Boisko jest obecnie ogrodzone i posiada dwie furtki. Ogrodzenie zostanie jeszcze wzmocnione metalową siatką.
 • – Cieszy rozbudowa oraz wydłużenie boiska o 5 metrów. Już niebawem młodzież będzie mogła uprawiać sport w zadowalających warunkach – podkreśla radny Leszek Grzeszczyk. – W planach są jeszcze dwa etapy inwestycji, tak aby powstał cały kompleks sportowo-rodzinny – dodaje.
Boisko przy ul. Kostki Napierskiego (fot. Urząd Miasta Rumi)

Przebudowa skweru Derdowskiego i Wybickiego

 • Bieżąca umowa obejmuje likwidację schodów terenowych, wyprofilowanie chodnika celem zwiększenia dostępności skweru dla osób niepełnosprawnych i rowerzystów, wykonanie nawierzchni z płytek betonowych, budowę linii kablowych oświetleniowych oraz iluminacji świetlnej, a także montaż latarni oświetleniowych ze stylizowanymi oprawami LED, montaż doziemnych opraw iluminacji świetlnej oraz montaż szafki zasilającej.
 • Sprawdź szczegóły na temat remontu skweru przy ul. Derdowskiego i Wybickiego. Kliknij, aby przejść do wpisu.
Przebudowa skweru Derdowskiego i Wybickiego (fot. Urząd Miasta Rumi)


Budowa ścieżki sensorycznej przy Szkole Podstawowej numer 6

 • Na początku lipca podpisano umowę na przeprowadzenie robót budowlanych. Prace rozpoczęły się w połowie sierpnia, wykonawcą jest firma KERRiA. W ramach umowy zostaną wykonane: ścieżka sensoryczna o różnorodnej nawierzchni, odwodnienie ścieżki sensorycznej z wykonaniem studzienek chłonnych, nawierzchnia z kostki betonowej, ogrodzenie systemowe od strony parkingu i placu zabaw, a także montaż słupków do balansowania, trampoliny, bocianiego gniazda oraz „szałasu”. Koszt całego przedsięwzięcia to niespełna 60 tys. zł.
Budowa ścieżki sensorycznej przy Szkole Podstawowej numer 6 (fot. Urząd Miasta Rumi)

Smyk urządza plac zabaw

 • Firma Smyk na przełomie lutego i marca tego roku przeprowadziła akcję „Smok za smoka” polegającą na wymianie zużytych smoczków na pluszaki. Przekazane akcesoria trafiły do recyklingu, a z odzyskanego materiału powstanie wyposażenie placu zabaw.
 • W ramach finansowanej przez firmę Smyk inwestycji powstanie duży przyrząd rekreacyjny z trzema zjeżdżalniami, który uzupełni zlokalizowany przy ul. Starowiejskiej (niedaleko stawu i Miejskiego Domu Kultury) plac zabaw dla małych dzieci. Wykonawca chce zakończyć prace na przełomie września i października tego roku.
Plac zabaw w Parku Starowiejskim w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)

Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

7 + 3 =