czwartek, 13 maja, 2021

Problemy mieszkańców

Problem czytelnika: śmieci na ul. Apolinarego Formeli w Rumi [AKTUALIZACJA]

rumia-smieci-na-Apolinarego-Formeli-3-2

Jeden z mieszkańców Rumi, Pan Krzysztof, zwrócił się do mnie ze swoim pomysłem posprzątania ul. Apolinarego Formeli.Aktualizacja (06.10.2020 r.)

Wygląda na to, że to walka z wiatrakami…Tak wyglądają okolice ul. Apolinarego Formeli w 8 miesięcy po akcji. Zdjęcie otrzymałem (ponownie) od Pana Krzysztofa.

Aktualizacja (23.02.2020 r.):

No to cyk, posprzątane. 🙂 Po apelu Pana Krzysztofa, który trafił na blog i fanpage Tymczasem w Rumi, 11 wolontariuszy spotkało się dziś by posprzątać ul. Apolinarego Formeli. Społecznicy, przy wsparciu PUK Rumia, oczyścili teren, zapełniając śmieciami kilkadziesiąt worków. Miejmy nadzieje, że to będzie jednorazowa akcja i śmieci na stałe znikną z tego miejsca.


Aktualizacja (19.02.2020):

Po opublikowaniu wpisu na blogu i postu na fanpage’u, Urząd Miasta podjął rzucone “wyzwanie”. Chętni pomóc Panu Krzysztofowi w uprzątnięciu terenu mogą dołączyć w najbliższą sobotę (22 lutego), od godziny 13:00.

Pomysł Pana Krzysztofa otrzymałem 18 lutego, na skrzynkę odbiorczą fanpage’u Tymczasem w Rumi:

“Dzień dobry Panie Pawle. Piszę z małym problem. Chodzi o temat rzekę, a mianowicie śmieci. Często chodzę z psem na spacery i to co się dzieje na ulicy ul. Apolinarego Formeli (zaraz za nowo budowanym osiedlem) doprowadza mnie do skraju nerwów. Chętnie bym posprzątał cały ten bałagan, tylko czy miasto lub PUK udostępniliby worki na śmieci? Może ktoś przyłączył się do tego wyzwania? Nic na siłę. “

Śmieci na ul. Apolinarego Formeli w Rumi. Zdjęcia od czytelnika bloga, Pana Krzysztofa.

A co Wy sądzicie o pomyśle Pana Krzysztofa? Przyłączylibyście się do takiej akcji? Dajcie znać w komentarzach.

Ulica Apolinarego Formeli w Rumi:

Więcej o problemach mieszkańców Rumi możecie przeczytać w kategorii Problemy mieszkańców.

Zobacz więcej:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

41 − 33 =