czwartek, 13 maja, 2021

Problemy mieszkańców, Wiadomości

W jakim celu ktoś otwiera skrzynki energetyczne w Rumi?

“W jakim celu ktoś otwiera skrzynki energetyczne?” – pytają Strażnicy Miejscy w Rumi. Jak przypuszczają, jest to zwykły “chuligański wybryk” i chcą znaleźć sprawcę.Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Rumi na problem pootwieranych skrzynek energetycznych zwracają uwagę w opublikowanym dziś raporcie z ważniejszych wydarzeń od 5 do 11 października:

Nie ma tygodnia, w którym Straż Miejska w Rumi nie zabezpieczałaby jakiegoś urządzenia energetycznego. Ktoś łamie zamknięcia i włamuje się do skrzynek. Dotykanie urządzeń znajdujących się wewnątrz jest niebezpieczne i grozi porażeniem prądem – ostrzegają funkcjonariusze.

Strażnicy zamykają w takich przypadkach skrzynki i zabezpieczają taśmą ostrzegawczą, po czym zawiadamiany jest zakład energetyczny.

fot. Straż Miejska w Rumi

“Złapmy wspólnie sprawcę”

Strażnicy zwracają się do mieszkańców o dokonanie zgłoszenia w przypadku zauważenia, że ktoś manipuluje przy zamknięciu skrzynki energetycznej. Zachęcają także do zrobienia zdjęcia telefonem komórkowym. “Złapmy wspólnie sprawcę!” – apelują.

Dane kontaktowe znajdziecie tutaj: https://sm.rumia.pl/kontakt/.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.


One thought on “W jakim celu ktoś otwiera skrzynki energetyczne w Rumi?

  1. To nie są skrzynki energetyczne, tylko telekomunikacyjne. Wewnątrz nie ma niebezpiecznego napięcia, jest za to możliwość dzwonienia na numery premium na koszt kogoś innego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

50 − 49 =