sobota, 19 czerwca, 2021

Imprezy, kultura i rozrywka, Wiadomości

Prezenty za udział w akcji – Stacja Kultura w nowym projekcie!

wiadomosci z rumi stacja kultura mala ksiazka wielki czlowiek akcja w rumi

Stacja Kultura bierze udział w projekcie „Mała książka-wielki człowiek” realizowanym przez Instytut Książki. Dzieci wraz z rodzicami – zgłoście się do Stacji Kultura lub filii biblioteki w Rumi, a otrzymacie książkowe prezenty! Dla dzieciaków czytanki, a dla rodziców… też coś się znajdzie!Mała książka – wielki człowiek w Rumi

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat), realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Wyprawka czytelnicza dla najmłodszych

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.…i dla dorosłych!

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Dzieci, które już rozpoczęły przygodę z czytaniem i zbierały pieczątki z żółwikiem do Paszportów Małego Czytelnika, będą mogły projekt ukończyć i otrzymać dyplom.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta w Rumi i Stacji Kultura)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

96 − 92 =