Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Autor: Paweł Jałoszewski.

Czarny Marsz w Rumi [ZDJĘCIA i WIDEO]

W wielu miastach w Polsce trwają protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję z powodu wad płodu za niezgodną z konstytucją. “Czarny spacer” odbył się także w Rumi, w minioną sobotę i poniedziałek (24 i 26 października).Kolejne protesty w Rumi

Aktualizacja (26.10.2020, godz. 19:40):

Kolejny marsz i przejazd samochodowy wyruszył ulicami miasta w poniedziałek (26 października) o 18:00 spod Galerii Rumia. Trasa: wiaduktem pod Netto, ul. Starowiejska, Dębogórska, Gdańska, Dąbrowskiego i wiaduktem na plac po drugiej stronie Galerii Rumia.

Okolice godziny 19:00, ulica Gdańska w Rumi Janowie. Nagranie wideo otrzymałem od czytelniczki bloga, Aleksandry – dziękuję!

Okolice godziny 19:30, ulica Dąbrowskiego w Rumi. Nagranie wideo otrzymałem od Anny – dziękuję!


Czarny Marsz w Rumi

(24 października 2020 r., sobota)

Czarny marsz kobiet w Rumi został zorganizowany z inicjatywy grupowiczek MAMA w mieście Rumia, na której czele stanęły Liliana Bareła-Palczewska i Magdalena Bursa-Łapińska. Akcja odbyła się pod hasłem: #WyrokNaKobiety – Rumia też jest kobietą!.“Kondukt żałobny” (jak sami siebie nazwali uczestnicy marszu) wyruszył w sobotę 24 października o godzinie 18:00 spod Kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych przy ul. Dąbrowskiego. Przemarsz odbył się w ciemnych strojach, ze świeczkami i czarnymi parasolami w rękach.

Maszerujący udali się w kierunku wiaduktu przy przystanku SKM Janowo, a później zawrócili wzdłuż drogi krajowej nr 6 w stronę Urzędu Miasta Rumi, gdzie ostatecznie zakończył się pochód.

Czarny marsz w Rumi (24.10.2020) – zdjęcia:

Zdjęcia z Czarnego Marszu w Rumi, 24 października 2020 r (sobota).

Fotografie otrzymałem dzięki uprzejmości grupy na Facebooku: Mama w mieście Rumia oraz Pań Anny Mróz i Anity Starzyckiej. Dziękuję!Czarny marsz w Rumi (24.10.2020) – nagranie wideo:

Film z Czarnego Marszu w Rumi, przesłany przez czytelnika.

Przejazd samochodów (24.10.2020)

Z kolei tego samego dnia (sobota) o godzinie 17:00 spod Centrum Handlowego Port Rumia wyruszyła kolumna samochodów. Tu również pojawiły się kartki z hasłami na szybach, wystające czarne parasole i przede wszystkim – głośne klaksony. Przejazd po mieście trwał około godziny.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Wiadomości” oraz “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

29 − 25 =

2 komentarze “Czarny Marsz w Rumi [ZDJĘCIA i WIDEO]”

  • Avatar
  • Avatar