Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.

Rumia znalazła sposób, by wesprzeć przedsiębiorców

W związku z zamknięciem cmentarzy do 2 listopada i możliwymi stratami u rumskich ogrodników, burmistrz Rumi Michał Pasieczny postanowił wesprzeć lokalnie tych, którzy najintensywniej przygotowywali się do uroczystości Wszystkich Świętych- ogrodników.

Jak pewnie zdążyliście już przeczytać, w związku z rosnącą liczbą zakażeń rząd zaostrza zasady bezpieczeństwa. Czy się nam to podoba, czy nie, rumskie cmentarze będą zamknięte 31 października (sobota) oraz 1 i 2 listopada (niedziela-poniedziałek). W tym okresie wejście na cmentarz będzie możliwe wyłącznie w przypadku pogrzebu oraz związanych z nim czynności.

Wsparcie dla rumskich ogrodników

Pomysł na to, jak wesprzeć przedsiębiorców, którzy najbardziej ucierpią w związku z tą decyzją, mają władze Rumi.

W tej trudnej i niespodziewanej sytuacji, jaką jest zamknięcie cmentarzy, burmistrz Michał Pasieczny postanowił wesprzeć lokalnie tych, którzy najintensywniej przygotowywali się do uroczystości Wszystkich Świętych – rumskich ogrodników. ” – deklaruje urząd za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Urząd miasta odkupi część kwiatów

Aby lokalni ogrodnicy nie ponieśli ogromnych strat finansowych oraz by ich ciężka praca nie poszła na marne, urząd miasta odkupi część kwiatów, które w najbliższych dniach miały upiększać nagrobki naszych bliskich.

W opublikowanym późnym wieczorem w piątek (30 października) komunikacie miasto poinformowało o nawiązaniu współpracy z następującymi przedsiębiorcami:

  • Kotłowscy Katarzyna i Ryszard. Ogrodnictwo (ul. Rajska 44)
  • Ogrodnictwo Rumia (ul. Grunwaldzka 121)
  • Twaróg Anna i Andrzej. Ogrodnictwo (ul. Różana 85)

Magistrat poprosił także o wskazywanie kolejnych rumskich firm mogących potrzebować takiej pomocy.

Te ozdobne rośliny pojawią się w miejskiej przestrzeni jako dodatkowe nasadzenia. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim, dlatego apelujemy do Was, abyście również złożyli wizytę lokalnym ogrodnikom – kwiaty można przecież wykorzystać w ogrodzie lub przyozdobić groby bliskich w późniejszym terminie. Niech pomoc raz jeszcze zakwitnie w naszym mieście! – apelują włodarze Rumi.

(wpis opracowałem na podstawie tego wpisu w mediach społecznościowych)

Zobacz:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

16 − = 9