Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.
flaga polski rumia rondo kolo skateparku rotmistrza pileckiego tymczasem w rumi

W Rumi stanął 18-metrowy maszt z flagą Polski

W związku z dzisiejszym Narodowym Świętem Niepodległości na rondzie im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Rumi stanął 18-metrowy maszt flagowy z włókna szklanego.Masz został postawiony we wtorek, 10 listopada:

Na szczycie masztu powiewa obecnie biało-czerwona flaga o wymiarach 3 x 4 metry. Miasto zapowiedziało już, że (w zależności od okoliczności) będzie można podmienić na kaszubską, unijną bądź miejską o tym samym rozmiarze.

Flaga Polski będzie wisiała cały rok, z małymi wyjątkami, kiedy zrobi miejsce na flagę Rumi, flagę Unii Europejskiej czy flagę kaszubską – zapowiada Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi.

Z dodatkowych informacji, jakie udało się uzyskać – na rondzie rotmistrza Witolda Pileckiego nie są planowane żadne nasadzenia kwiatów. 🙂

Święto Niepodległości 2020 w Rumi – jak będzie wyglądać?

Jak przebiegnie Święto Niepodległości 2020 w Rumi? Czy w tym roku również doczekamy się Parady Niepodległości, która przejdzie ulicami miasta? Sprawdźcie w osobnym wpisie na ten temat (kliknij, aby przejść).


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

93 − = 91