Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.

W Rumi stanęły…kaczkomaty! Sprawdź lokalizacje!

W Rumi pojawiły się pierwsze trzy kaczkomaty, czyli urządzenia z których można pozyskać ziarno dla ptaków.O to, czy mieszkańcy chcieliby kaczkomaty w Rumi, urzędnicy zapytali mieszkańców w internecie, pod koniec lipca.

Pytaliśmy, czy montaż tych urządzeń na terenie miasta jest dobrym pomysłem. Komentujący jednogłośnie stwierdzili, że tak, dlatego wspólnie z firmą Ptasi Bufet spełniliśmy to życzenie – komentuje magistrat.

Automaty z ziarnami w ostatnim czasie stanęły także w Ostródzie i Suwałkach.

Jeden z kaczkomatów w Rumi, czyli automatów do wydawania ziaren dla ptaków. Park Starowiejski w Rumi. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Jak korzystać z kaczkomatów w Rumi?

Aby skorzystać z ptasiego bufetu, należy włożyć monetę do wrzutnika (2 zł), podstawić dłoń pod dozownik i wykonać pełen obrót pokrętła. Otrzymamy garść ziaren, którymi śmiało można częstować ptaki.

Urządzenia mają przypominać spacerującym, że rzucanie kaczkom chleba (wbrew pozorom) nie jest dobrym uczynkiem – zwłaszcza latem, kiedy zwierzętom nie brakuje naturalnego pożywienia. Bazująca na chlebie dieta powoduje u ptaków szereg różnych schorzeń, doprowadzając nawet do deformacji skrzydeł, a w konsekwencji do śmierci – wyjaśnia urząd miasta.

Jeden z kaczkomatów pojawił się w Parku Starowiejskim w Rumi. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Gdzie znajdują się kaczkomaty w Rumi?

Wypełnione ziarnami kaczkomaty stanęły w trzech lokalizacjach. Jedno z urządzeń zostało zamontowane w parku Starowiejskim, w sąsiedztwie placu zabaw Smyk. Pozostałe dwa dostępne są dla spacerujących wzdłuż Zagórskiej Strugi. W przypadku jakichkolwiek problemów z urządzeniem, wystarczy skontaktować się z firmą Ptasi Bufet, skanując kod QR.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

7 + = 13