Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.

DK nr 6 znów (tymczasowo) przejezdna

Urząd Miasta Rumi opublikował komunikat informujący na temat przywrócenia ruchu na całej jezdni na drodze krajowej nr 6 w Rumi.Zgodnie z zapowiedzią Urzędu Miasta sprzed kilkunastu dni, w ramach realizacji prac związanych z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie, 30 listopada (w poniedziałek) przywrócony został ruch na DK nr 6.

Na kilkuset metrach jezdni pojawił się nowy asfalt, dzięki czemu kierowcy mogą korzystać ze wszystkich czterech pasów. Taki stan rzeczy utrzyma się przez około dwa miesiące, później nastąpi ponowne częściowe zamknięcie ulicy – tłumaczy magistrat w komunikacie.

Budowa węzła integracyjnego i tunelu w Janowie

Na efekt końcowy i zakończenie budowy węzła integracyjnego wraz z tunelem trzeba będzie poczekać najprawdopodobniej do października 2022 roku. Do tej pory na realizację przedsięwzięcia Urząd Miasta Rumi zdobył unijną dotację w wysokości ponad 17 mln zł. Wspomniana kwota może się jeszcze zwiększyć.

Inwestycje w Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi publikuję w kategorii bloga: “Inwestycje”.

Zobacz również:

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 1 = 4