Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Dla mieszkańca, aktualności, wydarzenia, inwestycje, sport, rozrywka i historia Rumi. Autor: Paweł Jałoszewski.

Gdzie w Rumi oddać plastikowe nakrętki?

Gdzie w Rumi oddać plastikowe nakrętki? Może wsypać je do jednego z nowych pojemników? 🙂 Sprawdźcie szczegóły poniżej.“Czy w Rumi przydałyby się nowe pojemniki na nakrętki?” – takie pytanie zadał mieszkańcom kilka tygodni lokalny urząd miasta. Jak można było wywnioskować po Waszych reakcjach m.in. na fanpage’u Tymczasem w Rumi – uznaliście to za całkiem ciekawy pomysł. 🙂

Wygląd pojemników nawiązuje do herbu miasta oraz serca symbolizującego dobroć mieszkańców. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Metalowe kosze na nakrętki w Rumi

Pomysł, który teraz został zrealizowany. 🙂 We wtorek (1 grudnia) na terenie Rumi pojawiły się specjalne metalowe kosze. Pojemniki mogą pomieścić nawet 150 kilogramów plastikowych nakrętek.

Za każdym razem, gdy kosz się zapełni, jego zawartość zostanie przekazana na wskazany przez mieszkańców charytatywny cel. Zapotrzebowanie na konkretną zbiórkę można zgłosić mailowo pod adresem: promocja@um.rumia.pl. Beneficjenci będą się cyklicznie zmieniać, pierwszeństwo mają jednak mieszkańcy Rumi.Miejsca, gdzie możesz oddać nakrętki w Rumi

Kosze na nakrętki stanęły w czterech lokalizacjach: przy dworcu PKP, w parku Żelewskiego (ul. Filtrowa), przy ul. Różanej (tzw. zielona wyspa) oraz nieopodal hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Do pojemników można wrzucać plastikowe nakrętki o różnych kolorach i kształtach – na przykład po napojach, żywności w tubkach, mleku, lekach, chemii gospodarczej czy kosmetykach.

Konstrukcje jako pierwszy „przetestował” wiceburmistrz Rumi Ariel Sinicki. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Podobne metalowe konstrukcje stanęły już m.in. przy urzędzie marszałkowskim oraz przed puckim magistratem.

Zobacz: Czy dobrze segregujesz śmieci? Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniają mieszkańcy Rumi!


(Zdjęcie tytułowe od czytelnika bloga, Krzysztofa – dziękuję! Wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej Urzędu Miasta Rumi.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 51 = 55