Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Autor: Paweł Jałoszewski.

Przemyślenia odnośnie jednej ulicy w Rumi (Problemy mieszkańców)

Pan Jakub, jeden z czytelników Tymczasem w Rumi, zgłosił się do mnie z prośbą o poruszenie tematu dostępu do internetu przy ul. Narcyzowej. Poniżej publikuję jego wiadomość.

“Przemyślenia odnośnie jednej ulicy w Rumi”

Chciałbym się podzielić rzeczą która mi się nie podoba i może twoja strona mogłaby nagłośnić tą sprawę. Chodzi o kable i internet – na niektórych ulicach Rumi jest to kompletna masakra.

Mieszkam na ulicy Narcyzowej, blisko ulicy Partyzantów. Ulica Irysowa oraz Różana dostają nowe kable i nawet światłowody, a my dalej mamy kable sprzed (tak myślę) ponad 10 lat. Teraz, gdy mam zdalne studia, to jest makabra. Ledwo wszystko chodzi, bo internet nie wyrabia. Maksymalnie wyciska 1MB/s i to jest katorga.

Żadnen dostawca internetu nic z tym nie zrobi póki miasto nie zmieni kabli. Ja już nawet nie marzę o światłowodzie. Denerwuje mnie, że ulica dalej ma dziesięciokrotnie lepszy internet ode mnie i przez to nic nie mogę nic robić. Kiedyś chciałem nagrywać hobbystycznie filmiki na YouTube i jeden film przesłał się w 20 godzin, a trwał 20 minut.

Były już jakieś petycje oraz prośby, ale nic się nie dzieje, a teraz (w dobie pandemii) jest strasznie ciężko z tego powodu.

A czy Wy macie podobny problem jak Pan Jakub? A może znacie jego rozwiązanie? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzach poniżej!

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

47 − 44 =