czwartek, 13 maja, 2021

Wiadomości

Pijany wsiadł na motorower. Poniesie konsekwencje przed sądem

rumia pobicie policja

Rumscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę motoroweru. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W minioną niedzielę (17 stycznia), w godzinach wieczornych, policjanci prewencji z Rumi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. W trakcie badania alko-testem 41-letniego kierowcy okazało się, że ma on 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna poniesie konsekwencje przed sądem rejonowym.

Mundurowi poinformowali także o zatrzymaniu innego miłośnika “jazdy na podwójnym gazie”, kilka dni wcześniej. Tym razem do zdarzenia doszło w piątek (15 stycznia), w Bolszewie. Po zbadaniu alko-testem okazało się, że 34-letni kierowca Volkswagena Golfa miał około 2 promili alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci przypominają i apelują: Piłeś, nie jedź!

Nietrzeźwi kierowcy stanową bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego kierowco pamiętaj, aby podróżować bezpiecznie należy być wypoczętym i trzeźwym, a podczas jazdy stosować się do przepisów ruchu drogowego – przekonują funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Zobacz:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

52 − 46 =