Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Autor: Paweł Jałoszewski.

Jeśli widzisz tego psa na terenie Rumi – poinformuj służby!

W ostatnim czasie po ulicach Rumi wałęsa się groźny pies, który atakuje ludzi i inne czworonogi. Straż Miejska apeluje do mieszkańców o pomoc w odłowieniu zwierzęcia.

O “psie-terroryście”, który wędrował po Rumi

Straż Miejska w Rumi poszukuje właściciela psa z poniższego zdjęcia:

Jak opisują strażnicy, pies pojawia się na różnych ulicach miasta i atakuje (bądź “terroryzuje”, jak to ujęła Straż Miejska w komunikacie) ludzi i inne psy. Husky widziany był m.in. na ul. Stoczniowców, Kolejowej, Obrońców Westerplatte. Pojawia się też w innych regionach Rumi.

Zwierzę albo ucieka właścicielom, albo jest wypuszczane „na wolność”, bo może ktoś nie ma czasu, aby go wyprowadzać – domyśla się Roman Świrski, Komendant Straży Miejskiej w Rumi.

Sprawa jest dosyć poważna, a sygnały o czworonogu błąkającym się po ulicach naszego miasta dostaje także ja, za pośrednictwem fanpage’u Tymczasem w Rumi. Na pewno nikomu nie będzie do śmiechu, gdy stanie się jakaś krzywda.

Jeśli widzisz tego psa na terenie Rumi – poinformuj służby!

Straż Miejska kieruje apel do mieszkańców o kontakt pod nr telefonu: 58 671 94 73 w chwili namierzenia psa. Na miejsce zostanie wówczas skierowany pracownik weterynaryjny, który podejmie próbę odłowienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 87 = 91