Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Autor: Paweł Jałoszewski.

23 i 29-latek zatrzymani za usiłowanie zabójstwa

Lokalna policja poinformowała dziś o zatrzymaniu 23 i 29- latka w związku ze sprawą usiłowania zabójstwa mężczyzny w powiecie wejherowskim.

Kilka dni temu policjanci otrzymali informację o pobiciu młodego mężczyzny, który trafił do szpitala. Kryminalni natychmiast zajęli się ustalaniem jego tożsamości oraz sprawców tego przestępstwa – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Technicy kryminalistyki, po przeprowadzeniu oględzin, zebrali ślady oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pracując nad tą sprawą, w wyniku szeroko zakrojonych działań, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Komendy Powiatowej w Wejherowie ustalili tożsamość sprawców oraz przebieg całego zdarzenia.Efektem działań funkcjonariuszy było zatrzymanie na terenie powiatu wejherowskiego oraz kartuskiego 23 i 29- latków- sprawców tego przestępstwa. 

fot. KPP Wejherowo

Zatrzymani mężczyźni dwie noce spędzili w policyjnym areszcie. Zostali przesłuchani i w wejherowskiej prokuraturze usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa w celu dokonania rozboju i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara dożywotniego pozbawienia wolności. W piątek (29.01) zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie)

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 66 = 69