Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Autor: Paweł Jałoszewski.

Wiemy, co powstanie w miejsce Domu Kultury SM Janowo!

Lokal po Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo od dłuższego czasu pozostawał pusty. Teraz ma się to zmienić – pojawił się nowy najemca, w postaci Fundacji Dla Was.

14 grudnia 2020 roku rada nadzorcza zadecydowała o zamknięciu Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo. O losach tej instytucji pisałem w trzech osobnych wpisach, z którymi polecam się zapoznać:

Centrum Wsparcia Rodziny w Rumi (ul. Pomorska)

We wtorek (16 lutego) zostało natomiast ogłoszone kto zajmie lokal w pawilonach przy ul. Pomorskiej w Rumi Janowie. Będzie to Fundacja Dla Was, wraz ze swoim nowym projektem: Centrum Wsparcia Rodziny.

Fundacja Dla Was przed nowym lokalem, w którym znajdować się będzie Centrum Wsparcia Rodziny. (fot. Fundacja Dla Was)

Czego możemy spodziewać się w Centrum Wsparcia Rodziny? Jak zapowiadają jego prowadzący – będzie to miejsce stworzone dla mieszkańców.

Dzięki współpracy z Spółdzielnia Mieszkaniowa “Janowo” w lokalu po byłym Domu Kultury – otwieramy przestrzeń, w której każdy mieszkaniec znajdzie dla siebie miejsce. Otworzymy tam Centrum Wsparcia Rodziny, w ramach którego uruchomimy świetlicę dla dzieci i młodzieży, a także zorganizujemy zajęcia integrujące rodziny – zapowiada fundacja Fundacja Dla Was.

Zajęcia w Centrum Wsparcia Rodziny w Rumi

Jakiego typu zajęcia będą się odbywać w Centrum Wsparcia Rodziny? Organizatorzy postawią na zajęcia edukacyjne, dotyczące rozwoju przedsiębiorczości, organizacji pozarządowych oraz działania na rzecz społeczeństwa.

Przede wszystkim zależy nam, aby przestrzeń była współtworzona przez samych mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że przy współpracy z mieszkańcami oraz wsparciu ze strony Spółdzielni Mieszkaniowej “Janowo” oraz Urzędu Miasta Rumia stworzymy przestrzeń tętniącą życiem – deklarują prowadzący CWR.

O dalszych losach instytucji i powstającym Centrum Wsparcia Rodziny w Rumi będę informował w kolejnych wpisach na blogu.

Aktualizacja, 19.02.2021 r.:

Spółdzielnia Mieszkaniowa Janowo opublikowała komunikat dotyczący wynajęcia lokalu w pawilonach przy ul. Pomorskiej, gdzie dawniej mieścił po Domu Kultury. Więcej o nim we wpisie:

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

75 − 68 =