Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Autor: Paweł Jałoszewski.

O przycinaniu drzew w Rumi

Urząd Miasta opublikował w tym tygodniu komunikat wyjaśniający prace związane z przycinaniem drzew w Rumi.

Mieszkańcy spacerujący ulicami Rumi co pewien czas mogą natknąć się na pracowników w zielonych kamizelkach, zajmujących się przycinaniem drzew w mieście. Ich praca służy poprawie nie tylko zdrowia i kondycji “zieleni”, ale także bezpieczeństwa nas wszystkich.

Współpracująca z urzędem profesjonalna firma niemal codziennie dokonuje przycinki drzew zlokalizowanych na miejskim terenie. W ten sposób dbamy nie tylko o kondycję i wygląd drzew, ale i o bezpieczeństwo – wyjaśnia Urząd Miasta Rumi w komunikacie.

Prace związane z przycinaniem drzew w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)

Dlaczego drzewa są przycinane? Jak tłumaczy miasto, zbyt rozrastające się gałęzie mogą nachodzić na linie energetyczne, a nawet łamać się pod własnym ciężarem, stwarzając realne zagrożenie dla ludzi i mienia. W wyjątkowych sytuacjach konieczna jest wycinka chorych drzew.

Czy prowadzona “wycinka” oznacza, że w Rumi będzie mniej drzew? Magistrat przekonuje, że ich liczba jest na bieżąco uzupełniania, natomiast dodatkowe nasadzenia pojawią się wiosną i jesienią, a wśród nich będą miododajne gatunki.

Odśnieżanie chodników i ulic w Rumi

W wiadomościach na fanpage’u TwR często pytacie mnie o odśnieżanie chodników i ulic w Rumi. Poświęciłem temu tematu osobny wpis. Zachęcam do zapoznania się poniżej:

Zobacz: Odśnieżanie chodników i ulic w Rumi

(wpis opracowałem na podstawie materiałów opublikowanych przez Urząd Miasta Rumi)

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =