Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Autor: Paweł Jałoszewski.

Zmiany w ruchu na DK nr 6 w Rumi [AKTUALIZACJA]

W związku z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie, od 22 lutego 2021 r. zostanie wprowadzona zmiana tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 6.Aktualizacja – 19.02.2021:

“Od poniedziałku (22 lutego) na drodze krajowej numer 6 obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Zmiana polegać będzie na wyłączeniu z ruchu jezdni północnej (do Wejherowa). Ruch będzie się odbywał tylko po jezdni południowej (do Gdyni) – w dwóch kierunkach.Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu spowodowane jest przystąpieniem wykonawcy do kolejnego etapu robót związanych z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie.

Tymczasowa organizacja ruchu na DK nr 6 w Rumi (źródło: UM Rumi)

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca kwietnia i pozwoli na skrócenie o blisko miesiąc jednego z najtrudniejszych etapów tej inwestycji, czyli zwężenia drogi krajowej nr 6. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

W razie pytań lub wystąpienia nieprzewidzianych trudności prosimy o kontakt z Wydziałem Inżynierii Miejskiej pod numerem telefonu 58 679 65 43.”

(komunikat Urzędu Miasta Rumi)

Aktualizacja – 5.02.2021:

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu został przesunięty z 8 na 13 lutego. W przypadku dalszych niesprzyjających warunków pogodowych termin ponownie może ulec zmianie.

Aktualizacja – 29.01.2021:

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu został przesunięty na 8 lutego. W przypadku dalszych niesprzyjających warunków pogodowych termin ponownie może ulec zmianie.


W związku z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie od poniedziałku (1 lutego) zostanie wprowadzona zmiana tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 6 (ul. Sobieskiego).

Zmiana w organizacji ruchu – DK nr 6 w Rumi (ul. Sobieskiego)

Od 1 lutego do 30 kwietnia na drodze krajowej numer 6 obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Zmiana polegać będzie na wyłączeniu z ruchu jezdni północnej (do Wejherowa). Ruch będzie się odbywał tylko po jezdni południowej (do Gdyni) – w dwóch kierunkach.Wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu spowodowane jest przystąpieniem wykonawcy do dalszych prac związanych z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie.

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

45 − = 39