Dla mieszkańca, Gdzie w Rumi...?

Gdzie w Rumi zaczipować psa?

Reklama Reklama

“Zaczipuj psa – to nie boli i nic nie kosztuje!” – zachęca Urząd Miasta Rumi. W Rumi czipowanie jest bezpłatne, ponieważ koszty pokrywane są z budżetu miasta.

Przemieszczając się po ulicach Rumi, można czasami natrafić na zbłąkane psy. Nie wszystkie z nich są bezpańskie, zaginione czy porzucone. Zdarza się, że incydentalnie uciekły właścicielowi, na przykład urywając się ze smyczy bądź przeskakując przez ogrodzenie.

Zobacz: Gdzie zgłosić zagubione, zaginione i bezpańskie psy w Rumi?

Tansponder, czyli tzw. czip dla psa

W takich sytuacjach poszukiwania zaginionego zwierzęcia mogą trwać tygodniami, co jest niezwykle stresujące dla czworonoga i jego opiekuna. Można jednak temu zapobiec poprzez wszczepienie psu transpondera, tzw. czipa.

Wówczas dane zwierzęcia oraz jego właściciela wprowadzane są do bazy danych, z której korzysta m.in. straż miejska. Gdy mundurowi natrafią na takiego psiaka, niemal natychmiast wraca on do domu, nawet nie ocierając się o schronisko.

Czipowanie psów w Rumi. Gdzie można się zgłosić? Ile kosztuje?

W Rumi czipowanie jest bezpłatne, ponieważ koszty pokrywane są z budżetu miasta. Wystarczy być mieszkańcem i zgłosić się z psem do jednego z współpracujących z urzędem weterynarzy:

(źródło: komunikat Urzędu Miasta Rumi)

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 2