Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Autor: Paweł Jałoszewski.

Utrudnienia w funkcjonowaniu “rumskich ” linii ZKM Gdynia

W związku z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie, od 22 lutego 2021 r. została wprowadzona zmiana tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 6. Z tego względu możliwe są opóźnienia w realizacji przejazdów linii ZKM Gdynia.

W związku z budową węzła integracyjnego w Rumi – Janowie i zwężeniem ul. Sobieskiego (droga krajowa nr 6) do jednego pasa ruchu, w każdym z kierunków, od 22 lutego 2021 r. mogą występować, w czasie szczytów przewozowych, opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy autobusów linii R, 84, 85, 86 i 173.

Nieczynny jest przystanek Janowo SKM – Sobieskiego 01 (dla linii 173 w kierunku Dworca PKP w Rumi).

Zakończenie prac na ul. Sobieskiego planowane jest na koniec kwietnia 2021 r.

W ubiegłą środę urząd miasta opublikował następujący komunikat na Facebooku:

Zamknięcie około 650-metrowego odcinka krajowej szóstki umożliwiło realizację kompleksowych prac drogowych. Obecnie wykonawca węzła integracyjnego w Janowie dokonuje rozbiórki starej nawierzchni. Następnie prowadzone będą roboty sanitarne, elektryczne i teletechniczne. W późniejszym terminie zaczną się pojawiać nowe nasypy, krawężniki, chodniki i bariery energochłonne. Natomiast najprawdopodobniej pod koniec kwietnia będzie już można się przemieszczać nową jezdnią i ścieżką rowerową. Raz jeszcze przepraszamy za utrudnienia. Pamiętajcie, że przez chwilę musi być gorzej, żeby później było lepiej” – tłumaczy miasto Rumia.

(na podstawie informacji: UM Rumia / ZKM Gdynia)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

47 + = 54