sobota, 19 czerwca, 2021

Dla mieszkańca, Gdzie w Rumi...?

Czipowanie kotów w Rumi. Gdzie w Rumi zaczipować kota?

W Rumi ruszyło bezpłatne czipowanie kotów! Jak przekonuje Urząd Miasta, program darmowego czipowania czworonogów stanowi odpowiedź na prośby mieszkańców.

Jak przebiega czipowanie kotów w Rumi?

Czipowanie polega na wstrzyknięciu za pomocą specjalnej strzykawki mikroskopijnego procesora (transpondera) pod skórę zwierzęcia. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i trwa zaledwie kilka minut. Po wykonanym zabiegu lekarz przekazuje identyfikator czworonoga oraz dane właściciela pracownikom urzędu miasta, którzy wprowadzają te informacje do bazy danych. Z bazy korzysta m.in. straż miejska. Dzięki temu, gdy mundurowi natrafią na błąkające się zwierzę, niemal natychmiast wróci ono do domu.

Bezpłatne czipowanie kotów w Rumi. Gdzie i jak się odbywa? Lista weterynarzy.

Mieszkańcy Rumi, którzy chcą zaczipować swoje koty, od teraz mogą to zrobić bezpłatnie – koszty pokryje urząd miasta. Wystarczy zgłosić się z czworonogiem do jednego ze współpracujących z urzędem weterynarzy:

Więcej szczegółowych informacji na temat czipowania zwierząt można uzyskać pod numerem telefonu 58 679 65 03 (Wydział Polityki Gospodarczej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska).

Zobacz również:

(źródło: komunikat Urzędu Miasta Rumi)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 28 = 34