Blog TymczasemWRumi.pl – opinie, wiadomości i informacje na temat miasta Rumia. Autor: Paweł Jałoszewski.

Pościg z finałem w Rumi [WIDEO]

Co wydarzyło się we wtorek na łąkach pomiędzy ul. Pomorską i Dębogórską w Rumi? Dlaczego znalazł się na nich samochód osobowy w “asyście” policji? Odpowiedź poniżej. 🙂

We wtorek (16.03) około godziny 17.00 na ul. Hutniczej w Gdyni jeden z kierowców nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg za BMW, który zakończył się na łąkach pomiędzy ulicą Pomorską, a Dębogórską*.

– Kryminalni chcieli zatrzymać kierującego z powodu jego niebezpiecznej jazdy. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i pojechali za nim – mówiła Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, dla serwisu Trójmiasto.pl.

Kierowca swój “rajd” zakończył na łąkach pomiędzy ul. Pomorską, a Dębogórską w Rumi. Wysiadł z auta i zaczął uciekać. Ostatecznie jednak, policjanci go złapali.

“Przed wjazdem na pole, kierowca zjeżdżając z ul. Pomorskiej w ul. Gdańską uniknął zderzenia ze skuterem, przez co staranował plastikowy znak, wpadł w poślizg i przebił opony na krawężniku” – pisze jeden z internautów.

Jak się okazało, zatrzymany to 30-letni mieszkaniec pobliskiej Redy. Funkcjonariusze są w trakcie ustaleń dlaczego nie zatrzymał się on do policyjnej kontroli. Mężczyzna odpowie również za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

AKTUALIZACJA

Policja udostępniła komunikat na temat pościgu, do którego doszło we wtorek (16 marca). Piszę o nich we wpisie: Pościg z finałem w Rumi – więcej informacji (kliknij, aby przejść).

(* – tak, wiem – niektórzy nazywają ten obszar “Błonia Janowskie”. Ja jednak zacznę używać tego określenia dopiero wtedy, gdy “łąki przy Pomorskiej” zmienią się na tyle, by nazywać je inaczej. 🙂 Temat śledzę we wpisie: Co dalej z Błoniami Janowskimi? (kliknij, aby przejść))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

48 − = 42