Problemy mieszkańców

“Zmasakrowana” ul. Różana w Rumi – Problemy czytelników

Reklama Reklama

Jedna z czytelniczek bloga TwR zwróciła się z prośbą o nagłośnienie tematu nieprzejezdnej ul. Różanej w Rumi. Poniżej znajdziecie jej wiadomość oraz zdjęcia.

Witam serdecznie. Piszę w sprawie ul. Różanej. Jest w takim stanie, że nie możemy wyjechać z własnej posesji. Ręce opadają. Nikt nie reaguje. Trwają “jakieś” prace – podkreślam “jakieś”, ponieważ nikt nas o niczym nie informował. Kilka razy dziennie przejeżdża ciężki sprzęt, typu koparki, wywrotki, betoniarki. Samochodem osobowym niema szans przejechania bez uszkodzeń pojazdu. Bardzo prosimy o pomoc.

Mieszkańcy ul. Różanej

“Zmasakrowana” ul. Różana w Rumi – zdjęcia czytelnika:

Odpowiedź Urzędu Miasta:

O komentarz w sprawie powyższej wiadomości czytelniczki oraz problemów z ul. Różaną w Rumi poprosiłem Urząd Miasta. Oto odpowiedź, jaką otrzymałem od p. Anny Borys, Naczelnik Wydziału Promocji i Zieleni Miejskiej:

“Na ul. Różanej PEWiK prowadzi prace związane z budą sieci wodno- kanalizacyjnej. Jest to jedna z ostatnich ulic w mieście, która takich sieci nie ma (97% ulic ma już podłączenie). Mieszkańcy od wielu lat zwracali się do urzędu z prośbami o realizację tej inwestycji. Dzięki wielu działaniom i współpracy z PEWiK-iem udało się w końcu doprowadzić do jej realizacji.
Niestety teren prac jest bardzo trudny. Jest to ulica gruntowa, teren jest podmokły, a w ostatnim czasie mieliśmy intensywne opady deszczu.  Do realizacji tego przedsięwzięcia niezbędny jest również ciężki sprzęt. To wszystko wpłynęło na stan drogi.
Po pierwszych sygnałach od mieszkańców natychmiast skontaktowaliśmy się z Wykonawcą, który podjął działania. Obecnie droga jest już przejezdna. Pracownicy urzędu codziennie sprawdzają jej stan. Niestety przy takiej inwestycji nie da się uniknąć utrudnień.

Naszych mieszkańców za trudności przepraszamy.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 60 = 69