poniedziałek, 26 lipca, 2021

Imprezy, kultura i rozrywka, Sport

Rumia Biega 2021. W sobotę kolejna edycja!

Przed nami kolejna edycja biegu z cyklu Rumia biega – biegaj razem z nami! Jego uczestnicy biegiem, truchtem i marszem pokonają trasę na bieżni Stadionu MOSiR w Rumi.

Już w sobotę kolejna edycja wydarzenia Rumia Biega! Udział może wziąć każdy, wystarczy zapisać się przed startem. Każdy biegnie lub maszeruje w swoim tempie – tu nie liczy się rywalizacja, tylko ruch i aktywność na świeżym powietrzu.

Jak wskazuje sama nazwa, organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież, dorosłych i starszych do wspólnego biegania. W biegu może wziąć każdy mieszkaniec, bez względu na swoją kondycję czy umiejętności. Podczas wydarzenia nie ma przegranych i pokonanych- wygrywają wszyscy. Na koniec organizatorzy przewidują słodkie niespodzianki oraz nagrody.

Tegoroczna edycja imprezy Rumia Biega odbędzie się 22 maja (sobota) o godzinie 10:00. Miejsce: Bieżnia Stadionu Miejskiego w Rumi, ul. Mickiewicza 43. Całość potrwa około półtorej godziny. Wstęp wolny!

Akcja Rumia Biega 2021 odbędzie się w reżimie sanitarnym, dlatego należy zachować dystans i dostosowywać się do zaleceń organizatorów.

Rumia Biega – tak było w 2019 roku:

W 2019 roku podczas zajęć z cyklu “Rumia Biega” zawodnicy poruszali się jedną z trzech technik (bieg, marsz, lub marszobieg) przez okres 30 minut na pętli około 400 m, wyznaczonej po Promenadzie wzdłuż Zagórskiej Strugi. Tempo biegu lub marszu każdy z uczestników dostosował do swoich możliwości i aktualnego samopoczucia.

Hasło przewodnie imprezy brzmiało: „Daj się skusić na ruch, zdrowiem odpowiedz na bezruch!”

Biegacze poruszali się z karteczką na której wypisane jest nazwisko i imię oraz szkoła do której uczęszcza (o ile uczęszcza :)). Kartki z nazwiskami wzięły udział w losowaniu nagród dla uczestników.

Rumia Biega 2019 – galeria zdjęć (fot. MOSiR Rumia)

Akcja Rumia Biega w 2019 roku cieszyła się sporą frekwencją i w dwóch terminach przyciągnęła ponad 290 zawodników. Jak będzie w tym roku? 🙂 Chętni mogą dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Imprezy biegowe w Rumi

W przeszłości w Rumi odbywały się liczne, podobne imprezy biegowe. Poniżej jednoosobowa reprezentacja bloga TymczasemWRumi.pl podczas akcji Cała Polska Biega w 2017 roku. 🙂 Więcej o nich pod tagiem BIEG.

fot. MOSiR Rumia

One thought on “Rumia Biega 2021. W sobotę kolejna edycja!

  1. Rumia biega i Rumianki i Rumianie chętnie reprezentują nasze miasto na różnych iwentach sportowych.
    Co tydzień w sobotę przez społeczność organizowany jest bezpłatny bieg. Zawsze w tym samym miejscu, w parku , o tej samej porze 9:00 , atmosfera rodzinna zapraszamy 😊 można biegać, truchtać, chodzić z koleżanką , kolegą, wózkiem, 🐶🐶

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.