sobota, 19 czerwca, 2021

Dla mieszkańca, Wiadomości

Raport o stanie miasta Rumi w 2020 roku

7 czerwca (poniedziałek) urząd miasta opublikował raport o stanie miasta Rumi w 2020 roku. Ma on przekazać “obiektywne informacje, ukazujące nie tylko potencjał i wskaźniki rozwoju miasta, ale i zagrożenia, z którymi na co dzień mierzy się samorząd”.

O czym piszą urzędnicy w raporcie?

Raport o stanie miasta Rumi w 2020 roku, opublikowany przez Urząd Miasta Rumi, liczy 118 stron. Został podzielony na następujące rozdziały:

1. “Informacje podstawowe

2.”Co zrobiliśmy?

  • Realizowane polityki, programy i strategie (Rumska Kata Seniora, Rumska Karta Dużej Rodziny), Mieszkańcy, Budżet, Inwestycje, Infrastruktura i gospodarka komunalna, Edukacja (System Oświatowy Miasta, Wyniki Egzaminów), Zdrowie, pomoc społeczna i wsparcie dla rodzin, Gospodarka, COVID-19, Organizacja Urzędu Miasta, Wsparcie dla Mieszkańców i Przedsiębiorców, Wpływ na budżet miasta.

3. “Gmina dla mieszkańca

  • Działalność kulturalna, Czytelnictwo miejskie, Działalność sportowa, Współpraca z organizacjami pozarządowymi, Bezpieczeństwo publiczne, Budżet Obywatelski, Komunikacja z urzędem.

4. “Ocena ogólna

Raport jest interaktywny, a więc po kliknięciu na dane zagadnienie lub dział, użytkownik zostanie automatycznie przeniesiony w interesujące go miejsce.

Burmistrz miasta Rumi o raporcie i stanie miasta

Za nami trudny, pełen wyzwań rok 2020. Musieliśmy zmienić sposób myślenia i pracy. W nowej rzeczywistości, na nowo, ważne stały się podstawowe wartości do jakich przez lata przywykliśmy – bezpieczeństwo, zdrowie, solidarność czy przewidywalność jutra. Jak – jako gmina – poradziliśmy sobie z wyzwaniami postawionymi przez pandemię? Co udało nam się zrealizować pomimo przeciwności? Jakie działania podjęliśmy, aby wspomóc mieszkańców?
Zapraszam do zapoznania się z naszym raportem o stanie Miasta Rumi za rok 2020
. Znajdą w nim Państwo obiektywne informacje o tym co zrobiliśmy, jaki jest nasz potencjał na tle podobnych do nas gmin, a także w którym momencie realizacji konkretnych strategii jesteśmy. To dokument o nas samych, dla nas samych – mieszkańców Miasta Rumia – opowiada Michał Pasieczny we wstępie do raportu.

Pobierz raport o stanie miasta Rumi w 2020 roku

Raport o stanie miasta Rumi w 2020 roku został udostępniony przez Urząd Miasta Rumi pod poniższym linkiem (kliknij, aby przejść).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 5 = 5