poniedziałek, 26 lipca, 2021

Problemy mieszkańców, Rumia Kryminalnie, Wiadomości

Złodziej z Rumi zatrzymany! Kradł drogie narzędzia i sprzęty! [AKTUALIZACJA]

Udało się! Rumska policja złapała sprawcę kradzieży, o której pisałem Wam na blogu na początku czerwca! Mężczyźnie grozi wysoka kara.

Kradzież na terenie Rumi i prośba czytelnika TwR o pomoc

Kilka tygodni temu jeden z czytelników bloga TymczasemWRumi.pl poprosił mnie o nagłośnienie zdarzenia, do którego doszło 4 czerwca w Rumi. Wszystko wskazywało na to, że w mieście działa złodziej katalizatorów. Według informacji od czytelnika, mężczyzna okradł plac z autami przy ul. Głogowej (Biała Rzeka).

Jak pisał do mnie w wiadomości mieszkaniec, “skradziono felgi, akumulatory, katalizatory, radia, a także części i narzędzia z warsztatu samochodowego”. Sprawcę udało się uchwycić na monitoringu. Niestety, jakość zdjęć była bardzo słaba. 🙁 Mimo to, opublikowałem je na blogu. Kto wie, być może ktoś z Was dzięki temu był w stanie ustalić tożsamość mężczyzny? [Zdjęcia aktualnie musiałem usunąć.]

Ciąg dalszy i schwytanie sprawcy! [Aktualizacja, 23.06.2021 r.]

Sprawa miała swój dalszy już na policji. Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie (tu już przechodzimy do informacji oficjalnych), kryminalni z Rumi pracowali na terenie powiatu w sumie nad dwoma sprawami dotyczącymi kradzieży łącznie siedmiu katalizatorów i elektronarzędzi i kompletów kół z alufelagami.

Do zdarzeń doszło w nocy z 31 maja na 1 czerwca oraz wspomnianego już wyżej 4 czerwca. Sprawca z dwóch samochodów wyciął katalizatory. Następnie nocą z terenu prywatnej posesji ukradł pięć katalizatorów, radio samochodowe, elektronarzędzia oraz osiem sztuk alufelg z oponami. Ich wartość wyniosła prawie 25 tys. zł.

W czasie swoich intensywnych działań przy sprawie ustalili i zatrzymali 28-letniego gdynianina. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kradzież z włamaniem, grozi kara do 10 lat więzienia.

(we wpisie wykorzystałem informacje od czytelnika oraz Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.