Komunikaty, Lato w Rumi, Plaża w Rumi, Wiadomości

Autobusem na plażę – przez całe wakacje!

letnie autobusy zkm gdynia, jak dojechac na plaze z rumi, rumska plaza, komunikacja letnia, autobusy rumia plaza
Reklama Reklama

Od 26 czerwca ruszyły wakacyjne autobusy i trolejbusy ZKM Gdynia! Sprawdź, czym dojechać na plażę. 🙂

Jak dojechać z Rumi na plażę? Linią M!

Od 26 czerwca swoje kursy rozpoczęły autobusy linii M, jeżdżące z Rumi Dworca PKP do plaży w Rewie. Połączenia funkcjonują we wszystkie dni tygodnia. Zobacz rozkład: http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/000m/w.htm

Linia pospieszna M funkcjonować będzie codziennie na trasie: Rumia Dworzec PKP – Rumia Janowo – Kazimierz – Dębogórze – Kosakowo – Mosty – Rewa.

Inne wakacyjne linie ZKM Gdynia

Z dniem 26 czerwca 2021 r., w związku z rozpoczęciem letnich wakacji szkolnych, zaczęły działać także inne linie sezonowe, m.in. 309, 320, 321, 326 i 365.

 • Linia 309 zapewni codziennie dojazd z Obłuża do plaży w Babich Dołach.
 • Linia trolejbusowa 320 przez 7 dni w tygodniu umożliwi dojazd do plaży w Śródmieściu oraz do Skweru Kościuszki, z Dworca Gł. PKP w Gdyni oraz z ul. 10 Lutego.
 • Linia trolejbusowa 321 funkcjonować będzie w niedziele i święta na trasie z Cisowy przez Śródmieście do Orłowa, uzupełniając tym samym ofertę linii S i 26.
 • Linia 365 zapewni weekendowe połączenie z Obłuża do plaży w Rewie.

Dodatkowo, na plażę w Babich Dołach przedłużona zostaje linia 209, a linia 109 do/z Babich Dołów, na stałej trasie, w zdecydowanej większości kursów, obsługiwana będzie pojazdami przegubowymi. Większość linii sezonowych obsługiwana będzie w pojazdami wyposażonymi w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

Ponadto linia nocna N65 łącząca Pogórze Górne z Rewą, funkcjonować będzie we wszystkie noce w tygodniu.

Reklama Reklama

W sezonie letnim, na ulice Gdyni powrócą także trolejbusy zabytkowe. Linia 326 funkcjonująca w niedziele i święta na trasie: Grabówek SKM – Śródmieście – Orłowo obsługiwana będzie przez dwa z czterech poniższych pojazdów:

 • Saurer ST4IILM z roku 1957,
 • Škoda 9Tr z roku 1975,
 • ZiU 682B z roku 1984,
 • Jelcz 120 MTE z roku 1994.

Wraz z początkiem wakacji nie będą funkcjonować linie szkolne 244 i 265 oraz kursy szkolne oznaczone w rozkładach jazdy literą „s” (kurs wykonywany w dni nauki szkolnej) lub „x” (kurs wykonywany poza okresem letnich wakacji szkolnych).

Od 3 lipca 2021 r., sieć linii sezonowych zostanie poszerzona o linię pospieszną G, na trasie: Gdynia Pogórze Górne – Śródmieście Gdyni – Sopot – Gdańsk Oliwa ZOO.

Wszystkie powyższe zmiany obowiązywać będą do 31 sierpnia 2021 r.

Rozkłady jazdy – jak w dni wolne od nauki szkolnej

W związku z letnią przerwą w zajęciach dydaktycznych w szkołach, od 26 czerwca do 31 sierpnia 2021 r. na wybranych liniach obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni wolne od nauki szkolnej. Na pozostałych liniach nie wykonuje się kursów oznaczonych w rozkładach jazdy literami “s” lub “X“, a zamiast tego uruchamia się kursy oznaczone w rozkładach jazdy literami “w” lub “L“.

“Rka” z nowym kursem

W celu zapewnienia rytmiczności odjazdów na liniach powiązanych rozkładowo z trolejbusowymi, zmieniają się także rozkłady jazdy linii: R, S, W, 114, 159 i 181. Na linii R w dni powszednie zwiększona zostaje częstotliwość kursowania autobusów w godz. 5-6 w kierunku Rumi oraz uruchomiony zostaje dodatkowy kurs z Rumi o godz. 4:54. Uruchomienie dodatkowych kursów jest rezultatem analizy wyników badań napełnienia – w tych godzinach wzrósł popyt. W porze międzyszczytowej, w celu koordynacji z liniami trolejbusowymi na wspólnym odcinku trasy, na linii R wprowadzona zostaje częstotliwość 20-minutowa.

Wróciła sprzedaż karnetów oraz stałe zasady obsługi pasażerów w ZKM Gdynia

Warto pamiętać, że od minionej soboty 26 czerwca 2021 r., w całym kraju przestały obowiązywać jakiekolwiek obostrzenia w liczbie pasażerów w środkach publicznego transportu zbiorowego, w tym w autobusach i trolejbusach komunikacji miejskiej.

W związku z powyższym, w pojazdach gdyńskiej komunikacji miejskiej zostały przywrócone:

 1. sprzedaż karnetów przez kierowców;
 2. działanie tzw. „ciepłego guzika”, czyli samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów – szczególnie cenne w czasie letnich upałów;
 3. możliwość wsiadania pasażerów pierwszymi drzwiami.

Jednocześnie likwidacji uległa strefa wydzielona przy kabinie kierowcy.

Uwaga! W środkach transportu publicznego nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa.

Aktualne informacje oraz rozkłady jazdy wszystkich linii ZKM Gdynia dostępne są na stronie zkmgdynia.pl.

źródło: ZKM Gdynia

Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

27 − 24 =