poniedziałek, 26 lipca, 2021

Dla mieszkańca, Inwestycje, Wiadomości

Wróciły prace remontowe na ul. Sabata w Rumi [Aktualizacja]

Komunikat Urzędu Miasta Rumi (5.07.2021):

Od 6 do 16 lipca wprowadzane będą zmiany organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic: Sabata, Młyńskiej, Batorego i Kamiennej.

  • Od 6 do 8 lipca – będzie obowiązywał ruch wahadłowy
  • Od 9 do 11 lipca – będzie obowiązywała stała (standardowa) organizacja ruchu
  • Od 12 do 15 lipca – będzie obowiązywał ruch wahadłowy
  • Od 16 lipca – zostanie przywrócona stała (standardowa) organizacja ruchu

(źródło: rumia.eu)

Komunikat ZKM Gdynia (1.07.2021):

“W związku z przebudową skrzyżowania ul. Sabata, Kamiennej i Batorego w Rumi, od 6 lipca 2021 r., przez około 2 tygodnie, nie będzie możliwości przejazdu z ul. Sabata w ul. Batorego (w obu kierunkach). W tym czasie wprowadzone zostają zmiany tras autobusów linii 84, 85 i 288.

Autobusy linii 84, wobec braku możliwości dojazdu do przystanku końcowo-początkowego Podmokła, kursować będą – wybranymi kursami – do/z pętli Cmentarz Komunalny przez ul. Sobieskiego i Górniczą. Na trasie objazdu obowiązują przystanki Górnicza 02 i 03 oraz Cmentarz Komunalny 01.

Autobusy linii 85 w kierunku Rumi Szmelty, zamiast ul. Batorego i św. Józefa kursować będą przez ul. Kamienną. Na trasie objazdu wyznaczone zostają przystanki zastępcze przy ul. Kamiennej:

  • Młyńska 90 na żądanie (w rejonie skrzyżowania z ul. Rycerską);
  • Porazińskiej 90 (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Porazińskiej, a Św. Józefa).

W kierunku Rumi Partyzantów obowiązuje stała trasa linii (przez ul. Kamienną).

Autobusy linii 288 w obu kierunkach, zamiast ul. Batorego i św. Józefa kursować będą przez ul. Kamienną. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki linii 85: 

  • Młyńska 01 (na żądanie) w kierunku Rumi Dw. PKP i Młyńska 90 (na żądanie) w kierunku Łężyc;
  • Porazińskiej 01 w kierunku Rumi Dw. PKP i Porazińskiej 90 w kierunku Łężyc.”

(źródło: zkmgdynia.pl)

Treść wpisu z 16 czerwca:

Jak poinformował Urząd Miasta Rumi, prawdopodobnie w najbliższą sobotę (19 czerwca) z ulicy Sabata zniknie sygnalizacja wahadłowa. Powróci tym samym obustronny ruch.

To jednak nie koniec prac w tym rejonie. W pierwszej połowie lipca wykonawca wejdzie na około dwa tygodnie na skrzyżowanie ulic Kamiennej, Batorego, Młyńskiej i Sabata. Natomiast we wrześniu wylana zostanie warstwa ścieralna asfaltu na całej ulicy. Prace te (jak deklaruje magistrat) nie powinny powodować utrudnień w ruchu.

Do sytuacji przy ulicy Sabata w Rumi odniósł się wiceburmistrz Rumi, Ariel Sinicki. W poście na Facebooku z 15 czerwca napisał:

“(…) Przepraszamy za wszelkie utrudnienia. Kanalizacja deszczowa w ulicy była w opłakanym stanie. Po planowanym jeszcze na ten rok otwarciu Trasy Kaszubskiej, to właśnie ul. Sabata będzie najkrótszą drogą do niej, więc chcieliśmy zrobić tę modernizację raz a dobrze. Remont trwa od początku roku, ale najpierw wstrzymał nas atak zimy, a później nie chcieliśmy robić wahadła na ul. Sabata w momencie, kiedy na węźle Janowo droga krajowa była zwężona do dwóch pasów. Zdajemy sobie sprawę, że prace powodują uciążliwości za które jeszcze raz bardzo przepraszam. Zmieniamy się dla Was! 💪🙂 (źródło)

Co powstaje w Rumi? Inwestycje, remonty i budowy.

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi publikuję w kategorii na blogu: INWESTYCJE.

(fot. Urząd Miasta Rumi)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.