Imprezy, kultura i rozrywka, Kino letnie w Rumi, Lato w Rumi

Zaczynamy kino plenerowe! Jakie filmy zobaczymy w Rumi?

kino letnie w rumi
Reklama Reklama

W sierpniu do Rumi powróci Kino Letnie! O tym, jakie filmy zostaną w nim pokazane, zadecydowali mieszkańcy w głosowaniu.

Jak deklaruje miasto, filmy zostały dobrane w taki sposób, by każdy znalazł coś dla siebie. Jako pierwsze pod głosowanie trafiły filmy przeznaczone dla dzieci i całych rodzin.

Kino letnie w Rumi. Co będzie grane?

Spośród 10 zaproponowanych tytułów familijnych najwięcej głosów otrzymały:

Filmy familijne:

1. Tajemniczy ogród (2020) – Osierocona Mary zostaje odesłana pod opiekę swojego wiecznie nieobecnego wuja, właściciela tajemniczej posiadłości w Yorkshire. Z czasem 10-letnia dziewczyna odkrywa w pobliżu domu magiczny ogród, gdzie czekają na nią niesamowite przygody. (familijny, fantasy, dramat)

2. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu (2020) – Młodzi detektywi mają kolejną misję. Tym razem włączają się w poszukiwania złodzieja, który czyha na transport dużej sumy pieniędzy. (familijny, przygodowy)

3. Chłopiec z burzy (2019) – Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. Tak zaczyna się wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o niezwykłej przyjaźni chłopca z ptakiem. (familijny)

Reklama Reklama

Jakie będą tytuły dla starszych widzów?

23 lipca o godzinie 10:00 zakończyło się głosowanie na pozycje z repertuaru skierowanego do starszej widowni. Mieszkańcy w komentarzach na oficjalnym fanpage’u miasta wskazywali maksymalnie trzy tytuły, które powinny zagościć na plenerowym ekranie. Jeśli ktoś wytypował więcej pozycji, pod uwagę będą brane tylko trzy pierwsze. Podczas tegorocznego kina plenerowego w Rumi zostaną wyświetlone trzy filmy, które zdobyły najwięcej głosów. Oto wyniki:

1. Dżentelmeni (2019)
Amerykanin, który zbudował w Londynie narkotykowe imperium, postanawia sprzedać biznes i przejść na emeryturę. Pożegnanie z półświatkiem nie będzie jednak tak łatwe, jak mogło mu się wydawać. (kryminał, akcja)

2. (Nie)znajomi (2019)
Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do końca spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają się odbywać w trybie głośnomówiącym. Na jaw wychodzą różne tajemnice. (polski, dramat, komedia)

3. Pewnego razu… w Hollywood (2019)
Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), niegdyś popularny aktor, oraz Cliff Booth (Brad Pitt), jego kaskader, po latach nieobecności powracają do Hollywood. Obecny przemysł filmowy różni się jednak od Fabryki Snów, którą znali i opuścili przed laty. (dramat, kryminał)

Filmy będą wyświetlane na terenie parku Starowiejskiego (ul. Mickiewicza) lub parku Żelewskiego (ul. Filtrowa). Na miejscu, oprócz plenerowego ekranu, jak co roku czekać będą również leżaki oraz popcorn– wszystko bezpłatnie.

Seanse odbędą się w następujących terminach:

  • 20 sierpnia, godz. 20:45, park Żelewskiego, film pt. Chłopiec z burzy
  • 21 sierpnia, godz. 20:45, park Starowiejski, film pt. Dżentelmeni
  • 27 sierpnia, godz. 20:45, park Żelewskiego, film pt. Pewnego razu… w Hollywood
  • 28 sierpnia, godz. 20:45, park Starowiejski, film pt. Tajemniczy ogród
  • 3 września, godz. 19:45, park Starowiejski, film pt. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu
  • 4 września, godz. 19:45, park Żelewskiego, film pt. (Nie)znajomi

Akcja lato 2021 w Rumi! Sprawdź, co się dzieje w wakacje!

Od 28 czerwca w Rumi trwa Akcją Lato 2021. W programie liczne atrakcje, m. in. tenis ziemny i stołowy, liga piątek piłkarskich, nauka pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły:

Lato 2021 w mieście Rumia – Co dzieje się latem?

Cieszmy się wakacjami w Rumi! Najciekawsze wydarzenia i imprezy w mieście znajdziecie w kategorii “Lato w Rumi”!

Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 7 =