Sport

Rumia Biega 2021. Za nami kolejna edycja!

Reklama Reklama

Za nami kolejna edycja biegu z cyklu Rumia biega – biegaj razem z nami! Jego uczestnicy biegiem, truchtem i marszem pokonali trasę na bieżni Stadionu MOSiR w Rumi.

W piątek (29 października) MOSiR Rumia ponownie zaprosił dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego biegania na świeżym powietrzu. Pierwsza tegoroczna edycja biegu odbyła się 18 maja i cieszyła się sporą frekwencją. Wzięło w niej udział ponad 140 zawodników.

Zachęceni sukcesem tydzień później, 25. maja, przygotowaliśmy bieg po raz drugi – mówi Jolanta Król, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. – Ta impreza ma u nas wieloletnią tradycję. Wcześniej jednak odbywała się pod hasłem „Polska biega”. Jest przeznaczona właściwie dla każdego, gdyż tutaj nie liczy się rywalizacja, lecz przyjemność z biegania. Zdecydowaliśmy, że kolejny taki bieg odbędzie się w październiku.

fot. MOSiR Rumia

Podczas wydarzenia Rumia Biega, jak wskazuje sama nazwa, organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież, dorosłych i starszych do wspólnego biegania. W biegu może wziąć każdy mieszkaniec, bez względu na swoją kondycję czy umiejętności. Nie ma przegranych i pokonanych- wygrywają wszyscy. Na koniec organizatorzy przewidują słodkie niespodzianki oraz nagrody.

fot. MOSiR Rumia

Druga edycja imprezy Rumia Biega odbyła się 29 października (piątek) o godzinie 18:00. Okazja do biegania była podwójna: obchodzimy 45-lecie MOSiR Rumia oraz 67. rocznicę nadania praw miejskich Rumi. Mieszkańcy nie zawiedli i stawili się licznie na zapisy, których można było dokonać bezpośrednio przed startem.

fot. MOSiR Rumia

Bieg odbył się po bieżni Stadionu Miejskiego w Rumi (ul. Mickiewicza 43), przy sztucznym oświetleniu obiektu oraz przy akompaniamencie muzyki. Całość potrwa około półtorej godziny.

fot. MOSiR Rumia

Na uczestników czekały nie tylko drobne upominki, ale także atrakcyjne nagrody. Wydarzenie odbyło się oczywiście w reżimie sanitarnym, z zachowaniem dystansu i dostosowaniem się do zaleceń.

fot. MOSiR Rumia

W imprezie wzięło udział ok. 230 uczestników. Jest to rekord pośród wszystkich trzech tegorocznych edycji!

Reklama Reklama

Więcej o sporcie i rekreacji w Rumi

Wydarzenia sportowe, sportowe sukcesy mieszkańców Rumi, aktualności na temat rumskich klubów, a także ich historia. Wszystko dla fana lokalnego sportu! Sprawdź kategorię na blogu: SPORT.

(źródło: MOSiR Rumia)

Reklama Reklama

One thought on “Rumia Biega 2021. Za nami kolejna edycja!

  1. Rumia biega i Rumianki i Rumianie chętnie reprezentują nasze miasto na różnych iwentach sportowych.
    Co tydzień w sobotę przez społeczność organizowany jest bezpłatny bieg. Zawsze w tym samym miejscu, w parku , o tej samej porze 9:00 , atmosfera rodzinna zapraszamy 😊 można biegać, truchtać, chodzić z koleżanką , kolegą, wózkiem, 🐶🐶

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

70 − = 62