Dla mieszkańca, Inwestycje, Wiadomości

Duże zmiany w rejonie dworca PKP w Rumi? Miasto ogłosiło przetarg!

Reklama Reklama

Urząd Miasta Rumi zapowiedział budowę kolejnego węzła integracyjnego, tym razem w rejonie stacji kolejowej i pętli autobusowej zlokalizowanych przy ulicy Starowiejskiej. Pasażerowie i kierowcy skorzystają z nowej infrastruktury prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku.

Pierwszy kwartał 2022 roku ma przynieść ogromne zmiany w rejonie dworca PKP w Rumi. Władze miasta planują rozpocząć w tym czasie budowę kolejnego węzła integracyjnego. Inwestycję zaprojektowano w rejonie stacji kolejowej i pętli autobusowej przy ulicy Starowiejskiej. Pasażerowie i kierowcy skorzystają z nowej infrastruktury prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku.

fot. Urząd Miasta Rumi

Budowa kolejnego węzła integracyjnego w Rumi

W ramach inwestycji planowana jest między innymi:

  • przebudowa ronda im. hm. A. Voigta (przy Castoramie),
  • budowa drogi rowerowej na odcinku od dworca do ul. Abrahama,
  • modernizacja pętli autobusowej, wymiana wiat autobusowych,
  • budowa parkingu przy ul. Towarowej,
  • a także montaż elementów małej architektury oraz urządzenie terenów zielonych.
fot. Urząd Miasta Rumi

Miasto ogłosiło przetarg

Przetarg na wyłonienie wykonawcy został już ogłoszony. Jest dostępny pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/555209. Oprócz ceny, dodatkowym kryterium jest okres udzielonej gwarancji. Potencjalnych wykonawców (o ile się zgłoszą) poznamy 21 stycznia 2022 r.

Przyszły rok to przede wszystkim inwestycje, które już trwają, czyli węzeł integracyjny Janowo, gdzie tunel zostanie oddany do użytkowania najprawdopodobniej jesienią 2022 roku. Ten węzeł będzie oddziaływać nawet na kilkaset tysięcy osób, w tym mieszkańców powiatów wejherowskiego i puckiego, dając większą przepustowość drodze krajowej numer 6. Przyszły rok to też rewitalizacja osiedla Zagórze i Góry Markowca, które powinny zostać ukończone i oddane do użytkowania. Oprócz tego rozbudujemy Szkołę Podstawową numer 6, powstanie tam dodatkowe skrzydło. Kolejna bardzo wyczekiwana inwestycja to centrum opiekuńczo-mieszkalne, dla osób niepełnosprawnych będzie to krok milowy i naprawdę wielka sprawa – wymienia Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Z kolei przetarg na węzeł Rumia, przy dworcu kolejowym, dotyczy doprowadzenia ścieżek rowerowych, budowy nowych zjazdów i przebudowy ronda, z którego nie można zjechać na parking Castoramy. Tak że będziemy poprawiać cały ten układ drogowy. Wyremontowane zostaną zdegradowane nawierzchnie, nastąpi wymiana wiat autobusowych, oczywiście powstaną też miejsca parkingowe dla rowerów i samochodów, po obu stronach dworca kolejowego, także przy ulicy Towarowej, gdzie wykorzystamy teren przy starej bocznicy – zapowiada.

Na realizację inwestycji w ramach projektu pn. „Budowa węzłów integracyjnych w Rumi wraz z trasami dojazdowymi” udało się zdobyć unijne dofinansowanie. Środki zostały pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

52 − 50 =