Inwestycje

Piękny gest uczniów z rumskiego “Ekologa”

Reklama Reklama

Dla upamiętnienia obchodów 30-lecia istnienia Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi, a także w ramach projektu „Rumia oczami dziecka”, w bliskim sąsiedztwie szkoły powstała „Aleja klonów Ekologa”.

Aleja powstała na terenie udostępnionym przez Spółdzielnię Mieszkaniową “Janowo”, wzdłuż ciągów pieszych w „kwadracie” budynków Gdańska 26/28 i Pomorska 29/31. Pod czujnym okiem pracowników Spółdzielni, uczniowie najstarszych klas „Ekologa” posadzili blisko 20 sadzonek klonu zwyczajnego. Sadzonki ufundowane zostały przez szkolną społeczność.

– Przy tej okazji, serdecznie gratulujemy Jubileuszu 30-lecia oraz życzymy dalszej owocnej pracy dydaktyczno-wychowawczej dla całego grona pedagogicznego, a uczniom wielu sukcesów i przyjemności z czerpania wiedzy. Niech świętowany Jubileusz stanie się inspiracją do realizacji kolejnych planów i zamierzeń! – czytamy w komunikacie Spółdzielni Mieszkaniowej “Janowo”.

Uczniowie podczas tworzenia Alei Klonów w Rumi Janowie (fot. SM Janowo)
Uczniowie podczas tworzenia Alei Klonów w Rumi Janowie (fot. SM Janowo)

Zbiórka elektroodpadów w Rumi

Warto przypomnieć, że w tym tygodniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego zorganizowali zbiórkę elektroodpadów w Rumi. “Pogromcy Odpadów” przez trzy dni czekali na mieszkańców w punkcie przy ul. Kościelnej. Wyniki akcji powinniśmy poznać już wkrótce. 🙂

Dwie nowe miododajne strefy w Rumi

W Rumi powstaną dwa nowe ogrody kieszonkowe! Miejsce, gdzie powstaną, wybrali mieszkańcy, za pośrednictwem internetu. Więcej na ten temat we wpisie:

Co buduje się w mieście Rumia? 

Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 4 =