Rumia Kryminalnie, Wiadomości

Pijany kierowca wjechał w barierki

Reklama Reklama

Dziś w godzinach porannych doszło do kolizji na ul. Sobieskiego w Rumi. Pijany kierowca wjechał w barierki energochłonne, blokując przy tym cały pas jezdni.

Informacje na temat zdarzenia udostępniła w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

W czwartek (12 maja) przed godziną 6:00 dyżurny Komisariatu Policji w Rumi otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca Toyoty uderzył w bariery energochłonne na ul. Sobieskiego. Na miejsce pojechali policjanci prewencji z Rumi oraz wejherowskiej drogówki.

Pijany kierowca wjechał w barierki na ul. Sobieskiego (fot. KPP Wejherowo)

Mundurowi ustalili, że 45-letni kierowca Toyoty, jadąc w kierunku Wejherowa, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, a następnie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery energochłonne. Pojazd zablokował prawy pas jezdni.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy. Okazało się, że miał około 2,5 % alkoholu w organizmie. Nie posiadał też uprawnień do kierowania, z uwagi na wcześniejsze zatrzymanie prawa jazdy – stracił je (uwaga, uwaga) za kierowanie w stanie nietrzeźwości (sic!).

W samochodzie znaleziono butelkę alkoholu. (fot. KPP Wejherowo)

Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości bez uprawnień oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.

Reklama Reklama

Zobacz również:

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 6