Dla mieszkańcaWiadomości

43 pomysły mieszkańców i 1,5 mln złotych na ich realizację

43 pomysły mieszkańców i 1,5 mln złotych na ich realizację
Reklama Reklama

Poznaliśmy 43 projekty zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego 2020 w Rumi! We wrześniu każdy z nas będzie mógł zadecydować, które z nich doczekają się realizacji i wybrać na co przeznaczyć ponad 1,5 miliona złotych.Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu miasta Rumia, o której przeznaczeniu zadecydujemy w głosowaniu my – mieszkańcy. Biorąc udział w przedsięwzięciu, mamy realną szansę zrealizować nowe pomysły oraz zmienić wizerunek otoczenia.

Od 1 do 30 kwietnia każdy mieszkaniec mógł złożyć projekt własnego autorstwa. W tym roku wpłynęło niemal tyle samo koncepcji prospołecznych co inwestycyjnych. Wśród zgłoszonych pomysłów, 43 zostały pozytywnie zweryfikowane przez komisję do spraw Budżetu Obywatelskiego. Teraz, do dyspozycji rumian jest ponad 1,5 miliona złotych!

Nowości w Budżecie Obywatelskim 2020 w Rumi

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego w Rumi doczekała się kilku zmian. Do najważniejszych modyfikacji wprowadzonych do jej regulaminu należą:

  • Zwiększenie maksymalnej wartości projektów inwestycyjnych. Ze względu na rosnące ceny robót i materiałów budowlanych, maksymalna wartość tych projektów została zwiększona z 250 do 300 tysięcy złotych.
  • Wydłużenie maksymalnego czasu realizacji zadań z 12 do 24 miesięcy (w wyjątkowych przypadkach).
  • Ograniczenie liczby tzw. projektów szkolnych, czyli inwestycji realizowanych na terenie placówek edukacyjnych, do jednej rocznie. Do realizacji zostanie przeznaczony tylko ten projekt szkolny, który uzyska najwięcej głosów. Ponadto, placówka edukacyjna na terenie której został zrealizowany zwycięski projekt, będzie mogła zaproponować kolejną koncepcję dopiero po upływie 2 lat.
  • Wprowadzanie papierowych kart do głosowania, jako uzupełnienia do formy elektronicznej. Dzięki temu osoby, którym głosowanie internetowe sprawia pewne trudności, będą mogły przyjść do miejskich jednostek i tam w tradycyjnej formie oddać głos. Druki są dostępne w Miejskim Domu Kultury w Rumi, Stacji Kultura, Domu Kultury SM “Janowo”, urzędzie miasta oraz w mobilnych punktach.

Pełna lista pozytywnie zweryfikowanych projektów znajduje się na stronie rumia.budzet-obywatelski.org.

Kiedy i jak głosować?

Głosowanie rozpocznie się 9 września, a zakończy 23 września. Całość odbywa się na stronie rumia.budzet-obywatelski.org. Zgodnie z harmonogramem, oficjalne wyniki powinniśmy poznać już kilka dni później.

źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi / opracowanie własne

Reklama Reklama

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *